promotions.hu
Keresés
Menü megnyitás
Rendkívüli dolgot találtak a Dunában Magyarországon, azonnal vitték Amerikába

Rendkívüli dolgot találtak a Dunában Magyarországon, azonnal vitték Amerikába

Borítókép:  Profimedia/illusztráció
Történelem & Tudomány
Kategória fejléc

Ma is Chicagóban található a rendkívüli dolog.

Kincs a Dunából, a történelem titka

Elképesztő dolgot találtak a Dunában Magyarországon, ami aztán később az Amerikai Egyesült Államok egyik legnagyobb városába, a jelentősebb magyar lakossággal is rendelkező Cicagóba került rövid időn belül. Aztán felcímkézték, majd később kiderült, hogy egy hatalmas kincs, amely nagyon is ritka a mi vidékünkön.

A különleges tárgyat még az 1930-as években találták meg Budapesten, a Duna partján. Egy magyar régészcsoport jegyzi a nagy felfedezést. Ám Chicagóba már úgy került, hogy ez a kard egy másolata valamilyen nagyon is ősi dolognak, amely a történelmünk során hatalmas jelentőséggel bírt. 

Egy hatalmas hiba

Az Ancient-Origins nevű lap arról ír a lelet kapcsán, hogy egy ősi kardról van szó, amely a másolat címkét kapta, miközben kiderült, hogy igazából egy 3000 éves elképesztő kincs, amely a Kárpát-medencében régen élt népek egyik ősi lenyomata. Ezek a népek még jóval a magyarok honfoglalása előtt éltek itt a területen, de ritka az ilyen felfedezés.

A kard a Magyar Nemzeti Múzeumból került át Amerikába, aztán valami történt a címkézés során, és a másolat címkét kapta. Aztán újabb kutatások bizonyították be, hogy a kard valódi és háromezer éves is lehet. Korábban a CBS is írt róla, hogy egy magyar régész töltött időt a Field Múzeumban Chicagóban, hogy segítsen megtervezni a "Európa első királyai" című közelgő kiállítást. A régész kezdett gyanakodni arra, hogy a kard valójában egy bronzkori eredeti lehet, és meggyőzte a múzeum vezetését, hogy vizsgáltassák meg.

Kiderült, hogy valódi, a történelem nagy felfedezése.

Azzal kapcsolatban, hogyan került a kard a magyar folyóba, a múzeumi munkatársak úgy vélik, vagy csatában használták, vagy egy csata után rituálisan vízbe helyezték az elesett bajtársak emlékére.

A Kárpát-medence késő bronzkori népei rendkívül gazdag és változatos fegyvereket, ékszereket és eszközöket hagytak hátra, a kard pedig ennek a kultúrának egyik példája.

Szabó Gábor magyar régész régész szerint ezek az emberek a Római Birodalom előtti időszakban "a legszínesebb és leggazdagabb leletegyüttest" hozták létre a térségben.

Íme a kard: