promotions.hu
Keresés
Menü megnyitás
Az űrből lőttek képet a piramisokról, valami nagyon nem stimmel

Az űrből lőttek képet a piramisokról, valami nagyon nem stimmel

Borítókép:  Profimedia/illusztráció
Űrkutatás
Kategória fejléc

Leleplezték a piramisok tökéletességét.

Érdekesség a piramisok tájolásánál és elhelyezkedésénél, titkok a Nílus mellől

Tudósok sokszor és sok módon foglalkoztak már az egyiptomi piramisok kérdésével, a mai napig az egyik legizgalmasabb kérdés, hogy pontosan kik és hogyan építették ezeket a monstrumokat. Kevés írásos dokumentum marad fent, amelyekből erre tudunk következtetni, de több olyan felfedezés is történt az elmúlt években, amelyek megerősítik azt, hogy az egyiptomi piramisokat egyiptomiak építették, méghozzá szabad egyiptomiak, akik különleges bánásmódban részesültek, társadalmi státuszuk sem volt mindennapi.

A világ hét csodája közül az egyetlen fennmaradt csoda a nagy piramis Egyiptomban, ám történt egy nagyobb kutatás, amely nagyon fura eredményre jutott a piramissal kapcsolatban. Egy tudós, Glen Dash mérnök és csapata elképesztő, amit megtudott a nagy építményről a Nílus partján.

Az egyik oldal eltér a többitől

A nyugati oldal hosszabb mint a keleti, tehát a piramis nem tökéletes négyszögletű (nyolcoldalú), ám az is érdekes, hogy mekkora a különbség a két oldal között. Csupán 14,1 centiméter, amely viszont felvet újabb kérdéseket, mégis hogyan voltak képesek erre a tiszta pontosságra szuperkütyük nélkül?

Az űrből is látszik, hogy a tájolás is (szinte) tökéletes

Glen Dash egy másik eredményre is jutott, a piramisok elhelyezkedése, tájolása is megoldódhatott, hiszen korábban felfedezték, hogy a piramisok meglepően pontosan vannak tájolva az égtájakhoz, tehát az ősi egyiptomiak pontos ismeretekkel rendelkeztek az égtájakat illetően is, valószínűleg egy gnómónszerű szerkentyűt használhattak. Ezt pedig a tudós mérései és kísérletei is megerősítik.

A piramis alapvonalait tehát az égtájakhoz viszonyítva rajzolták meg az építés kezdetekor.

Érdekelnek még különlegességek a piramisokról?

(Forrás: Origo, IFLScience)