Majmot láttak a Marson? - fotó
Olvass tovább...
Gombának tűnő élőlényekről készített fotókkal bizonyítja a NASA, hogy a Vörös Bolygó otthont adhat bizonyos életformáknak.
A NASA Curiosity nevű marsjárója nemrég olyan képeket készített, amelyeken gombákra hasonlító élőlények láthatóak. A kutatók szerint a gombaszerű organizmusok feltehetően jól alkalmazkodnak az intenzív sugárzásnak kitett környezethez. A talajból növekednek, és kerek formába rendeződnek. A marsjáró kerekei által elpusztított példányok maradványaiból pedig új egyedek nőttek ki.
Az organizmusok állítólag a Mars évszakaival együtt változnak és növekednek – a kutatók pedig úgy gondolják, hogy tavasszal megdöbbentő, 300 méteres nagyságúra is megnőnek, azonban amint beköszönt a tél, eltűnnek.
Forrás: NASA
A talaj alól előbújó egyes példányok elemzése során kiderült, hogy a „gömb alakú objektumok” (angolul puffballs) idővel közelebb kerültek egymáshoz.
A tudósok szerint a növekedés, a mozgás, valamint az alak és a hely megváltozása arra utal, hogy ezek az organizmusok valamiféle magatartással bírnak, ez pedig alátámasztja azt a hipotézist, hogy a Marson élet van.
A Marson elindított expedíció azonban nemcsak azt kutatja, hogy van-e élet a bolygón, hanem annak a lehetőségét is vizsgálják, vannak-e olyan nyersanyagok a Marson, amelyekből emberek számára is alkalmas épületek készíthetőek.
Olvass tovább...
A NASA olyan technológiákat kutat, amelyek segíthetik az ember jövőbeni otthonainak megteremtését a Vörös Bolygón fellelhető organizmusokból.
Lynn Rothschild, a NASA miko-építészeti projektjének fő kutatója szerint
egyelőre olyanok vagyunk, mint a teknősök: magunkkal visszük, a hátunkon cipeljük az otthonunkat. Ez egy megbízható terv, azonban hatalmas energiaköltségekkel jár. Ehelyett az lenne a cél, hogy helyben teremtsük meg az élőhelyünket, amikor odaérünk.
Olvass tovább...