4 jel, hogy nagy a baj a májaddal: minden harmadik ember érintett a világon
Olvass tovább...
Minimum kettő tuti nálad is van otthon, azonnal kukába velük.
A mai világban egyre hangsúlyosabb szerepet kap az egészségtudatos, megelőzés központú táplálkozás. Igyekszünk kiiktatni életünkből a káros hatásokat, azonban ezt a felénk érkező számtalan, egymásnak ellentmondó elmélet kicsit sem könnyíti meg. Alig van olyan dolog a táplálkozással kapcsolatban, amiben egyetértenek a tudósok, azonban az adalékanyagok károssága nem képezi vita tárgyát. Ezeket az ételek és az italok címkéjén tüntetik fel és igen egyszerűen tudunk dönteni két ugyanolyan termék közül: amelyiknél rövidebb az összetevők listája, általában az a nyerő.
Olvass tovább...
Az egészséges életmód egyik záloga, hogy minél kevesebb olyan terméket fogyasszunk, amiket mesterséges hozzávalókkal turbóztak fel. Ezekkel általában az étel megjelenését, ízét állagát és lejárati idejének a meghosszabbítását segíti elő. A felhasználási célnak megfelelően lehet állati, növényi, ásványi, vagy szintetikus eredetű.
Három féle adalékanyagot különböztetünk meg. Az ízfokozók a leggyakoribb alapanyagok, amik általában valamilyen tulajdonsága alapján vonzóbba tesznek egy ételt. Az enzimkészítményeket leginkább folyadékoknál használják az erjesztés elősegítésére. A harmadik az úgy nevezett egyéb adalékok, amelyek szintén az étel tulajdonságait javítják, illetve az eltarthatósági időt is pozitívan befolyásolják.
Olvass tovább...
Lássuk hát, hogy melyek azok az élelmiszerek, amelyekkel kapcsolatban él a konyhai tévhit, hogy nyugodtan fogyaszthatóak:
1. Savanyúságok: amennyiben ezt nem megfelelően hőkezelik, akkor a benne található szulfitok és szén-dioxid kellemetlen tüneteket okozhat a fogyasztójának.
2. Színes cukorkák: ez nyilván senkit nem lep meg, hogy nem egészséges, azonban a színezőanyagok komoly megbetegedéseket is okozhatnak, így főleg gyerekeknél érdemes ezt teljes mértékben elkerülni.
3. Sonka, virsli, párizsi, bármilyen feldolgozott hús: itt a magas nátrium-nitrit tartalomra kell figyelni.
Illetve érdemes kerülni a fagyasztott élelmiszereket, illetve mindent, ami por alapú, vagy készétel. Ma már lehet kapni olyan előrecsomagolt készételeket, melyek szem előtt tartják, hogy a lehető legkevesebb ilyen adalékot adjanak hozzá, ezeknek azonban az a jellemzője, hogy 1-2 napon belül el kell őket fogyasztani.
Amennyiben még ennél is többet szeretnél tudni a különböző adalékanyagokról, akkor ebben a videóban találsz még információkat:
Forrás: bien.hu