A Tisza mellett döbbenetes kincs lapulhat? A fél világ arra várhat, hogy egyszer kiderüljön
Olvass tovább...
Egy felfedezés, amely alaposan megbolygatta a magyar tudósok és szakértők világát.
Ha arról van szó, hogy a Pilisben keressünk egy magyar legendát, amiről szeretnénk sokkal többet megtudni, akkor valószínűleg nagyon sokan Árpád vezér sírjáról kérdeznének a kirándulás közepette. Hiszen a legendás magyar törzsfőnök sírját sosem találták meg a kutatók, annak helyéről csak rengeteg legenda és szóbeszéd tudósít, így ha a Pilis lankái között vagy a hegy belsejében valami felfedezésről érkezik hír, sokan azonnal hinni kezdenek abban, hogy vajon köze lehet Árpád vezér sírjához?
Az egyik ilyen nagyon misztikus, és nagyon sok ásatást megélő helyszín a Pilisben a Holdvilág-árok, ahol korábban Attila király legendás városát is keresték a kutatók, végül viszont csak nagyon kevés nyomot találtak, ami alapján arra lehetne köetkeztetni, hogy a legendás Szikambria városa itt terülhetett el. A legendák és szóbeszédek nyomán azonban az elmúlt időszakban is nagyon sok kutatás történt a helyszínen.
Olvass tovább...
Az egyik legizgalmasabb felfedezés az volt, amikor a sziklában egy odavájt titkos folyosót találtak, méghozzá lépcsőkkel egyetemben, amely egy sírkamrának is kinéző terembe vezetett. Természetesen a tudományos világ azonnal felkapta a fejét. Weislich-barlangnak nevezték el a helyet, amelyről sok tudós azt gondolta, hogy akár Árpád vezés sírkamrája is lehetett egykor, sokan viszont a legendás betyár búvóhelyeként azonosították.
A negyvenes években Magyarországon egy kisebb sajtóvita is kibontakozott, hogy megtalálták Árpád magyar fejedelem sírját. De az is felvetődött ekkor, hogy a pálos rend alapítójának, Boldog Özsébnek a rejtekhelyére bukkantak rá. A hiedelmek szerint viszont Weislich betyár rejtejhelye lehetett a mesterséges üreg. Annak ellenére, hogy a területhez számtalan legenda kapcsolódik, meggyőző bizonyítékokat nem sikerült találni egyik elmélet alátámasztására sem.
Íme a gyönyörű Holdvirág-árok a Kalandos Dunakanyar nevű YouTube-csatorna egyik videójéban: