Anekdoták sora maradt ránk a 20 éve játszott, őrületes BL-döntőről
Olvass tovább...
Ilyen régen azért a legendás Sir Alex Ferguson sem fogyasztja a skótok ősi nyelvén Élet Vizének nevezett folyadékot, vagyis a whiskyt, amely már az 1400-as évek végén feltűnt Skóciában. Ferguson egyik sikervárosában pedig 1505 óta főzik.
[[adv]]
Aberdeen a gránitváros, ahol ugyanúgy szeretik az emberek az italokat, a töményt és a hígat, mint bárhol Skóciában. Aberdeen neve egybeforrt Sir Alex Fergusonéval, aki az 1980-as évek elején fantasztikus, Európa-verő csapatot épített a kikötővárosban; a korszak csúcspontján
az Aberdeen legyőzte a Real Madridot az 1983-as KEK-döntőben, majd nagy nehezen, két szabálytalan góllal fordított 0-2-ről az Újpest ellen
az 1984-es KEK-negyeddöntőben. Aberdeen éppúgy Sir Alex Ferguson városa, mint Manchester, ahol a Uniteddel 20 éve felejthetetlen BL-diadalt ünnepelt.
Olvass tovább...
Most egy másik történelmi pillanatnak köszönhetően került a hírekbe Aberdeen. A Scottish Field cikke alapján ugyanis alighanem itt párolják a legrégebb óta a skót whiskyt, amire nemrég találtak bizonyítékot a történészek.
Mégpedig az Aberdeeni Egyetem kutatóiról van szó, akik nyilván meghatódtak,
amikor rájöttek, sehol nem isznak régebben whiskyt, mint az ő utcájukban, a skóciai reneszánsz fellegvárában. Feljegyzést találtak ugyanis „aquavite” említésével 1505-ből, e latin szó pedig nem mást jelent, mint
az Élet Vizét, ami a középkori skót nyelven egyet jelent a whiskyvel.
Olvass tovább...
Dr. Claire Hawes másfél millió szó között lelt rá a bűvös szóra, amikor a helyi önkormányzat középkori nyilvántartását, a legrégibb és legteljesebb ilyen jellegű gyűjteményt böngészte és digitalizálta.
A whisky létére valójában még régebbi bizonyíték is létezik,
hiszen 1494-ből királyi parancsban találtak rá (malátát rendelt az uralkodó az Élet Vizének készítéséhez), de a szesz mint fogyaztási cikk főzésére a mostani a legkorábbi adat.