Betiltotta a kormány az iskolások kedvencét, a gyerekek nem kapják többé a menzán
Olvass tovább...
Videón a borzalmas pillanat, maradandó sérüléseket szenvedett a nő.
Döbbenetes felvétel látott napvilágot egy tavaly decemberben történt gázolásról, mely a Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyei Nagyecseden történt. A videón az látszik, ahogy az esti órákban egy autóvezető fékezés nélkül, hátulról elütött egy gyalogló nőt, aki az erős ütközéstől a levegőbe repült, majd az úttest melletti füves területre esett.
Az eszméletlen nőhöz ezt követően az autót vezető férfi odament, megpróbálta felemelni, ám az asszony nem reagált. A járműben ott ült a felesége is, aki maga is szemügyre vette a nő sérüléseit, ám úgy döntöttek, hogy nem hívnak orvosi segítséget, és miután a nő magához tért, egyszerűen hazavitték. A férfi és felesége ezt követően visszatértek a baleset helyszínére, hogy az autójukról letört alkatrészeket felszedték az útpadkáról, és ezzel eltüntessék az ütközés nyomait. Arra azonban nem számítottak, hogy a gázolásról egy térfigyelő kamera felvételt készít.
A sértett, aki semmire nem emlékezett a balesetből, később a sérülései miatt orvoshoz ment, aki mentőt hívott hozzá. A nő többek között bordatörést és térdsérülést szenvedett, utóbbi végül maradandó fogyatékossággal gyógyult - írja honlapján az Ügyészség.
A bűntény kapcsán a Nyíregyházi Járási Ügyészség vádat emelt a középkorú férfi ellen, aki tavaly decemberben, hajnalban, Nagyecseden személygépkocsival közlekedett.
A férfit a baleset gondatlan okozása, valamint segítségnyújtás elmulasztása miatt vádolják. Az ügyészség indítványozta számára a felfüggesztett börtönbüntetést, pénzbüntetést és járművezetéstől való eltiltást. A feleségét a segítségnyújtás elmulasztása miatt vádolják, és pénzbüntetés kiszabását kérik rá. Az ügyészség célja, hogy a vádlottak felelősségre vonásával biztosítja, hogy a hasonló esetekben a segítségnyújtás elmaradása ne maradhasson büntetlen.
Olvass tovább...
A BTK 166-os paragrafusa szerint:
„Aki nem nyújt tőle elvárható segítséget sérült vagy olyan személynek, akinek az élete vagy testi épsége közvetlen veszélyben van, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.”
„A büntetés bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztés, ha a sértett meghal, és életét a segítségnyújtás megmenthette volna.A büntetés bűntett miatt az 1. bekezdés esetén három évig, a 2. bekezdés esetén egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztés, ha a veszélyhelyzetet az elkövető idézte elő, vagy ha a segítségnyújtásra egyébként is köteles.”
Olvass tovább...