Mindkét kezét és arcát is letépte a gyermekként nevelt csimpánz, egyre nagyobb a botrány a háziállatként tartott majmok ügyében
Olvass tovább...
Egyetlen esélye volt, megpróbálta a lehetetlent.
Kevés annál rémisztőbb dolgot tudok elképzelni, mint hogy a vízben úszkálva szembe találjuk magunkat a világ egyik legfélelmetesebb ragadozójával: egy cápával. Bér sok statisztika szól arról, hogy arányaiban nagyon kevés a cápatámadás a világon, a legtöbb pedig ezekből elkerülhető lenne, mégis annyira ijesztő és félelmetes az egész, hogy az egész világ felkapja ezeket a történeteket.
Természetesen pszichológiai és evolúciós oka is van a félelemnek: alapvetően nem vízben élünk, így ott kiszolgáltatottabbnak érezzük magunkat, ráadásul folyamatosan van bennünk egy olyan nyomasztó érzés, hogy nem tudjuk mi van alattunk, ez okozza a diszkomfort érzetet és azt, hogy az agyunk sokkal inkább felnagyítja ezt a félelmet, hogy kitöltse az ismeretlen miatt érzett űrt.
Olvass tovább...
Ha a cápa támadóan közelít, akkor azt javasolják, hogy szakítsuk fel a kopoltyúját, vagy pedig nyomjuk ki a szemét. Egyik sem túl egyszerű feladat, mivel egy több száz kilós állatról beszélünk, egy olyan környezetben, ahol mint fentebb írtuk mi nem mozgunk otthonosan.
Amennyiben a cápa csak érdeklődve közelít, akkor részünkről sincs szükség agresszióra, mivel (mint minden állat) ő is kíváncsi és felesleges kockáztatni egy későbbi támadást. Ebben az esetben a cápa orrát határozottan már irányba fordítjuk, ekkor pedig ő arra fog tovább úszni. Mind a kettőhöz hihetetlenül nagy lélekjelenlét kell, de a hirtelen felszabaduló adrenalin miatt már többen beszámoltak arról, hogy sikeresen el tudták hárítani a támadást.
Olvass tovább...
Az igazából, hogy elúszunk a cápa elől, még akkor sem lenne opció, ha Milák Kristóf próbálná meg, mivel ezek a gyilkológépek elképesztő sebességgel tudnak úszni, így esélyünk sincs őket lehagyni. A lenti videóban ezzel próbálkozott egy férfi, de hamar belátta, hogy a terve kudarcra van ítélve, így szembefordult a cápával és sikeresen alkalmazta az orránál való elfordítást.
A legtöbb cápa nem merészkedik a partok közelébe, főleg nem ott, ahol sok a turista, de mi magunk is sokat tehetünk azért, hogy elkerüljük a találkozást: a mély, nyílt tengeren kerüljük a fürdőzést (tehát hajóról se ugráljunk be), illetve viharos időben, szürkületkor, vagy miután beesteledett ne menjünk a vízbe. Szintén kerüljük a zavaros vizet, ahol nem látunk le magunk alá, ugyanis az ilyen helyeken jócskán meghatványozódik annak az esé
capa-menekules-tulelesi-technika-video