Britney Spears belenézett a róla készült dokumentumfilmbe, majd két hétig zokogott
Olvass tovább...
A legtöbb filmre igaz, hogy a mondanivalója egy mondatban leírható és nagyszerű, ha az a mondat elhangzik a filmben is.
A legjobb filmes idézetek úgy mesélnek el valamit, hogy közben inspirálni is képesek.
A Forrest Gump című film gazdag pszichológiai üzenetekben, többek között ezért is vált igazi klasszikussá. A főszereplő egyszerű gondolkodású, de éppen ez az egyszerűség ad neki egyedülálló előnyt az életben. Nem bonyolítja túl a dolgokat, minden helyzetben őszinte, tiszta szívű marad, aki az életet elfogadja olyannak, amilyen. Ez a hozzáállás sok esetben nagyobb boldogsághoz és sikerhez vezet, mint az állandó aggodalom és túlzott analizálás, amivel jólesik nézőként azonosulni.
Szinte mindenki fejében vannak mantrák, amelyek mentén éljük az életünket. Ezek segítenek a döntési helyzetekben és a nehéz szituációkban. A legfontosabb mantráinkat maguknak is beprogramozhatjuk, így azok akár azonnal dolgozni kezdenek.
A kevésbé tudatosan élők számára az önmagukról alkotott belső képet általában a környezetük, a párjuk vagy a gyermekkorból hozott emlékek alakítják. Ha ez negatív és nem segíti az előrejutást, a megküzdést a mindennapos nehézségekkel, akkor érdemes egy új gondolatot beiktatni saját magunkról, ami lehet ez a pozitív töltésű idézet is A segítség című filmből.
Olvass tovább...
A teremtő képzelet egyesek szerint egy olyan különleges képességünk, amellyel hatással lehetünk a jövőnk alakulására. Ha kitűzünk egy célt magunk elé és elképzeljük, hogy milyen lenne az életünk, ha az megvalósulna, az közelebb visz ahhoz, hogy a várt helyzet valóban kialakuljon.
Olvass tovább...
A Holt költők társasága című film egyik központi üzenete az élet teljes megélésének fontossága. John Keating (Robin Williams), az új angoltanár, arra bátorítja a diákokat, hogy ragadják meg a pillanatot, és éljenek szenvedélyesen. Ez a gondolat arra ösztönzi őket, hogy ne féljenek kihasználni a lehetőségeiket, és ne halogassák az álmaik megvalósítását.
A film azt hangsúlyozza, hogy a valódi boldogság és elégedettség az önazonosságból, az önmegvalósításból fakad.
A rettenthetetlen című amerikai film is erőteljes pszichológiai üzenetekkel bír, amelyek a szabadságról, bátorságról, identitásról és önfeláldozásról szólnak.
A film egyik legfontosabb üzenete a szabadság iránti vágy és annak értéke. William Wallace (Mel Gibson), a film főszereplője, az életét és mindent feláldoz azért, hogy Skócia függetlenségét elérje. A film a bátorságot központi értékként mutatja be. Wallace és társai a legnagyobb félelmekkel és veszélyekkel néznek szembe, de mégis tovább küzdenek. A film arra tanít, hogy a bátorság nem a félelem hiánya, hanem az a képesség, hogy szembenézzünk vele és cselekedjünk, amikor szükséges.