promotions.hu
Keresés
Menü megnyitás
Földön kívülről érkező beavatkozás az egyiptomi piramisok építésénél, minden megváltozott az égi jelenség hatására

Földön kívülről érkező beavatkozás az egyiptomi piramisok építésénél, minden megváltozott az égi jelenség hatására

Borítókép:  Profimedia/illusztráció
Történelem & Tudomány
Kategória fejléc

A tudósok áttörő eredményre jutottak az egyiptomi piramisok építésével kapcsolatban.

Az egyiptomi piramisok kapcsán nagyon sok a kérdés

Az egyiptomi piramisok kapcsán nagyon sok kérdés fogalmazódik meg az emberekben minden egyes alkalommal. Az építés kérdéseitől egészen a funkcionalitáson és rendeltetésen át addig, hogy végül miért csupán ennyi piramis épült, miért hagyták abba az ókori emberek a piramisok építését. Nos, a válaszokat illetően van egy nagyon is rendkívüli tényező, amelyet az utóbbi időben egyre többször vesznek a tudósok jobban górcső alá.

A jelenség rendkívüli magyarázatot ad nekünk több kérdésre is, rávilágít az ókori egyiptomiak viselkedésére, a fáraók gondolkodására és az egész ősi egyiptomi társadalom működésére.

A jelenség pontosan Kr. e. 2471. április  elsején történt, ekkor elsötétült az ég Egyiptom felett, és a tudósok szerint hirtelen minden megváltozott. Ez az esemény nagyon fontos hatással volt mindarra, ami majd történt Egyiptomban a piramisok építése kapcsán is.

De mégis mi is történt ekkor?

Teljes napfogyatkozás történt Egyiptomban, és ez a rendkívüli eset megingatta az addig egyeduralkodó napkultuszt. Pedig ez volt a piramisépítés egyik legfőbb ideológiája az országban. Sepszeszkaf fáraó már nem épített olyan piramist mint apja, Menkauré, akinek a piramisa az egyik a három nagy gízai piramis közül.

Sepszeszkap egy masztabát építettett magának sírként.

A tudósok szerint a fáraó ezzel is demonstrálni akarta, hogy eltér a napkultusztól, mivel a rendkívüli jelenség, a napfogyatkozás után Ré isten elvesztette megingathatatlan isteni hatalmát a nép és a fáraók körében. Az említett esemény után a piramisok egyre kisebbek lettek Egyiptomban, és az építésük sem volt már annyira precíz és pontos, hiszen már nem úgy építették ezeket, hogy a Nap mozgásához igazították. 

Az Óbirodalom végére a piramisok építése teljes hanyatlásban volt már.

A Középbirodalom és az Újbirodalom fáraói már inkább sziklasírokban temetkeztek, a napfogyatkozás tehát szépen lassan egy hatalmas változáshoz vezetett Egyiptomban, amely elsősorban kulturális változás, ám nagy hatással volt az építkezésekre és így Egyiptom társadalmára és gazdaságára is, hiszen a korabeli emberek a napfogyatkozást isteni jelként, figyelmeztetésként értelmezték.

Az elmélet kidolgozója a milánói egyetem híres csillagász, régész professzora, Giulio Magli.

Még több egyiptomi rejtély érdekel?

(via Earth.com)