Valódi kincseket találtak a romos budapesti társasházban, kiült a döbbenet az arcokra
Olvass tovább...
Az egykor élettel teli környék mára teljesen elnéptelenedett, rozsdás vastorzók maradtak csupán.
Magyarországon számtalan olyan elhagyatott épületet találhatunk, melybe belépve úgy érezhetjük, mintha megállt volna az élet. Az urbexes kalandok azonban kültéren is legalább annyira izgalmasak, főleg ha valami olyasmit fedeznek fel a vadregényes tájakon, amit régen sokan használtak és szép emlékek fűződnek hozzá.
A ködben egy lezárt vasúti híd bukkant fel, Háda Lóri pedig ezúttal a Sárospatak közelében található, 1913 és 1980 között működő Bodrogköz-Hegyközi kisvasút maradványait mutatta meg nézőinek.
Megnyitása idején Európában egyedülállónak számított a híd, a kontinens leghosszabb keskeny nyomtávú műtárgya volt, a vasútvonal pedig Magyarország leghosszabb ilyen vasútvonala volt, amely elérte a 60 kilométert és Pálháza valamint Nyíregyháza között húzódott.
Olvass tovább...
A vonalon folyamatos volt a módosítás, a fejlesztések során dízelmozdonyokra váltottak, a vasút pedig létfontosságú volt a környéken, hiszen akkoriban még jóval kevesebben rendelkeztek saját járművel.
A hatvanas évek végén köttetett közlekedési koncesszió végül a kisvasút hanyatlását is jelentette, anyagi megfontolásból több száz kilométernyi kisvasutat lehetetlenítettek el, végül elavulttá és lassúvá vált a bodrogközi is, minek következtében a hetvenes évek derekától fokozatosan felszámolták, majd 1980-ban végleg megszüntették a vonalat.
Olvass tovább...
Mostanra már csak néhány helyen láthatjuk a maradványait, például a töltéseket, vagy a helyreállított cigandi vasútállomást, de természetesen a kisvasút emlékének legmonumentálisabb darabja továbbra is a vasszerkezetű híd, melyet a sínekkel ellentétben nem bontottak el. A kisvasút vonalából mostanra már csak a Pálházi Állami Erdei Vasút van működésben, ezt a nyolcvanas évek végén felújították, turisztikai szempontokat figyelembe véve.