Nem emberi lényt ábrázolt az egyiptomi Nagy Szfinx arca, megmutatták a valódit
Olvass tovább...
Hihetetlen, hogy egykor már mi szelte a tengereket, óriási építmény volt.
Az emberi elme és képzelőtehetség, no meg a kreativitás csodákra képes, és bizony ezen hatalmas munka eredményeit ma is láthatjuk nagyon sok helyen a világon. Angliában a Stonehenge, Egyiptomban a piramisok, és szerte a világon elképesztő még ehhez fogható alkotás, amelyek lehet, hogy akár meg is előzték ezeket időben, a történelemben.
Ha Kínáról van szó, természetesen hajlamosak vagyunk azt gondolni, hogy gigantikus dolgokban gondolkodjunk, hiszen alapból a kínai Nagy Fal jut eszünkbe, amely a világ egyik legmonumentálisabb alkotása. Ám Kínában másból is elképesztőt alkottak, amelyet sokan nem is ismernek. Ez a louchuan, vagyis a toronyhajó, amely egy úszó erőd volt Kínában, méghozzá a Han-dinasztiától kezdve építettek ilyeneket.
Olvass tovább...
Ezek az ősi hajók elképesztő hadigépezetek voltak, hiszen több szintből álltak, és mindegyik szinten más-más fegyver helyezkedett le, ráadásul elképesztő mennyiségű katona is volt egy-egy ilyen szerkezeten. A fejlesztők pedig mindenre gondoltak, hiszen hajítógépeket helyeztek el rajtuk, a számszeríjászoknak olyan helyeket, ahonnan kényelmesen tudtak lőni, illetve ellátták olyan védőszerkezetekkel is az oldalát, amelyek a tűztől védték. Többek között a nagyobb kínai folyókon is bevetették őket.
Lenyűgöző alkotások voltak, és nagyon jól kombinálták a támadó és a védekező fegyverzetet is, ám az orkán erejű szelek bizony kikezdték ezeket a gépezeteket a nyílt tengeren.
A kínaiak később is elképesztő járműveket alkottak a vízi közlekedésre, ezen az ábrán megnézhető az is, hogy az egyik legnagyobb kínai hadihajó mennyivel múlta felül Kolumbusz hajóját, amellyel felfedezte Amerikát: