Sokkoló felvételek a boszniai piramisok belsejéből, elképesztő járatok futnak a föld alatt tényleg?
Olvass tovább...
Ami kiderült a kínai agyaghadseregről, azon tényleg meglepődtek a tudósok.
A világ legrejtélyesebb felfedezései között tartják számon a kínai agyaghadsereget, amelyet még 1974-ben, azaz pontosan 50 évvel ezelőtt találtak Kínában, méghozzá az első kínai császár, a hatalmas birodalmat egyesítő uralkodó sírpiramisa mellett. Nyolcezer agyagkatona, és mindegyik arca, arcvonása egyedi. Arra voltak hivatva, hogy a császárt védjék a halála után is a túlvilágon, a felfedezésük egy véletlenhez köthető, de rövid időn belül világszenzáció lett.
Azóta is megy a kutatás, nagyon sok tudós elemezte az agyagkatonákat, amelyek felfedezése rövid időn belül meghódította a világot, ha Kína első császáráról van szó, nem is mutathatja jobban azt a rendkívüli gazdagságot és nagyságot, mint az agyaghadsereg, a sereg, amely bizony le is leplezi a történelmet, amelyet eddig rosszul ismerhettünk, merthogy kiderült, hogy kik segédkezhettek a katonák megformálásában.
Eddig úgy tudtok, hogy kínaiak, de egy kutatás nagyon fontos dologról rántja le a leplet, arról, hogy az európaiak már jóval hamarabb megjelentek Kína területén, mint arról írásos dokumentumaink vannak.
Olvass tovább...
Mint arról a Telegraph is beszámolt, megszólaltatva a tudósokat, görögök vehettek részt az agyagkatonák kialakításában, a szobrokon talált DNS-nyomok nyomán erre következtetnek a tudósok. Egy teória szerint pedig jelen is lehettek az országban az alkotás közepette. Sőt, találtak az agyaghadsereg mellett a föld alatt olyan szobrokat is, amelyeket csak az ókori görög területeken, illetve a piramisok földjén, Egyiptomban készítettek. Az is árulkodó, hogy bizony az agyaghadsereg olyan egyedi a kialakításában, hogy ehhez fogható szobrokat sem találtak ebből a korszakból Kínában.
Így tehát arra is lehet következtetni, hogy a Föld történetében Kína és Európa között már jóval korábban élénk kereskedelmi kapcsolatok voltak, mint arról egyes történelemkönyvekben olvashatunk, ez a felfedezés tehát új megvilágításba helyezi a nemzetközi kapcsolatok történetét is.
Így néz ki most az agyaghadsereg, elképesztő látvány a modern köntösben:
Olvass tovább...