Pokoli, ami a nagy piramis mélyén mozog, érik a hatalmas bejelentés
Olvass tovább...
A világ egyik legnagyobb látványossága, a Nagy Fal ugyan az űrből nem látszik, ám így is elképesztő érdekességek rejtőznek a mélyben.
Kevesen tudják, de a kínai Nagy Fal építésének előzményeinél azonnal Kína első császárának, Csin Si Huang-ti-nek a nevét kell említeni, aki sosem akart meghalni, épp ezért kereste az örök fiatalság forrását. A császár ugyan meghalt, ám mégis halhatatlan lett az általa emelt építmények nyomán. A sírját, a kínai nagy piramist még nem nyitották ki, így azóta is nagyon sok legenda lengi körbe az építményt, amelyhez kapcsolódik a kínai agyaghadsereg is a több ezer agyagkatonájával.
A kínai Nagy Fal még manapság is tartogat elképesztő meglepetéseket a tudósok és szakértők számára.
Vannak még olyan szakaszai, amelyeket nem láthatott senki.
Olvass tovább...
Azt a szakaszt, amelyről egy tudományos kutatás számolt be, nem is olyan régen fedezték fel, és hatalmas felfedezés volt, egyéves munka előzte meg a felfedezést, ám mint kiderült, több kérdést vet fel a kutatás, mint amennyire kérdést tudnánk adni. A kínai Nagy Fal mongol íve több mint 400 kilométer hosszú. Az új kutatás némiképp árnyalni látszik azt is, hogy a fal csupán védelmi funkciókat töltött be az évszázadok során.
Ezek a részek inkább földhalomnak tűnnek, nem azokhoz a fejünkben lévő képekhez hasonlítanak, amelyekre azonnal gondolunk, ha a kínai Nagy Falról van szó. A fal ezen része árnyalja tehát a képet, hiszen ezen részek funkciója más lehetett, a térkijelölésben játszhatott szerepet, talán az állatok, csordák és nyájak elkülönítésében, de még jobban árnyalja a képet, hogy hatalmas hézagok találhatók a falban, de egyelőre nem tudják, hogy ezeket miért építhették be a falba.
Így épült fel a kínai Nagy Fal, elképesztő a technológia, ami a mai napig áll szilárdan:
Olvass tovább...
(via Vice.com)