
Az űrből lőttek képet a piramisokról, valami nagyon nem stimmel
Olvass tovább...
Már az is érdekes kérdés, hogy kerül a piramis alá víz.
A világon a legtöbb piramis annak ellenére nem Egyiptomban van, hogy az egyiptomi piramisok a leghíresebbek az egész világon a maja és azték piramisok mellett. A legtöbb piramis ugyanis a mai Szudán területén található, és bár ezek nem olyan monumentálisak, mint az egyiptomi társaik, ennek ellenére rendkívüli titkokat rejtenek.
Akár még annál is nagyobbakat, mint az egyiptomiak.
A szudáni piramisokat gyakran úgy is címkézik, mint a világ elfeledett piramisai, pedig itt is zajlanak kutatások, ezeken a területeken is történnek felfedezések. Vannak olyan piramisok is, amelyek kamrái víz alá kerültek már. Csak búvárok tudnak eljutni a sírkamrákhoz, tehát Szudánban a fáraók sírkamrái víz alá kerültek.
Olvass tovább...
80 piramis állt itt korábban, ma körülbelül húszat lehet megtekinteni. Ezek a piramisok pedig a híres kusita fáraók síremlékei, akik egykor a Núbiai Királyság élén álltak. A víz behatolt a terekbe, és igazából ez védte meg ezeket a síremlékeket a sírrablók fosztogatásaitól, így ezeken a helyeken még mindig rendkívüli kincsek lehetnek.
Hogy mégis miért kerültek víz alá?
Több tényező is szerepet játszik ebben, a szakértők az éghajlatváltozást, az intenzív mezőgazdasági tevékenységet, valamint egy nemrégiben épült gátat szoktam emlegetni mint legfőbb okok, amiért víz alá kerültek a piramisok királyi kamrái.
Egy búvárcsapat Nastasen fáraó sírjába merült le, és azt vették észre maguk körül, hogy csillogó aranya úszott körülöttük, amelyek egykor a kamrában lévő tárgyakat borította. Rengeteg olyan ősi tárgyat is találtak, amelyeket a fáraóval együtt temettek el egykor.