promotions.hu
Keresés
Menü megnyitás
Különösen mozgó dolgot észleltek a piramis belsejében, ez megváltoztathatja a világunkat

Különösen mozgó dolgot észleltek a piramis belsejében, ez megváltoztathatja a világunkat

Borítókép:  Profimedia/illusztráció
Tech & Tudomány
Kategória fejléc

Ez a felfedezés lehet az utóbbi évtizedek egyik legfontosabb eredménye az egyiptomi piramisoknál.

Rengeteg kutatás zajlik az egyiptomi piramisoknál, szakértők garmadája dolgozik az építménynél

Az egyiptomi piramisok belsejét és külsejét is folyamatosan kutatják a tudósok, az elmúlt évtizedekben több áttörés is történt, hiszen többek között titkos, eddig nem ismert kamrákat is találtak a piramis belsejében. Vannak olyan kamrák, amelyekbe egyelőre még nem is tudtak behatolni a tudósok, ahová már évezredek óta nem lépett be ember.

Az utóbbi időszakban pedig a piramisok kutatói azzal kerültek az újságok címlapjaira, hogy az egyiptomi piramisok alatt hatalmas struktúrákat észleltek. A tudományos közösség egyelőre nagyon megosztott a kérdésben, Egyiptom leghíresebb régésze is szkeptikusan áll a bejelentéshez, és a felfedezéshez használt technológia határaira hívta fel azonnal a figyelmet.

Ám van egy kutatás, amely elképesztő eredményeket hozott.

Az egyiptomi piramisok kapcsán sokszor hangzik el a mérnöki csoda kifejezés tudományos berkekben is. Orosz és német kutatók most bebizonyítottak egy olyat, ami erre a szóhasználatra nagyon ráerősít, és elképesztően megváltoztathatja a világunkat majd az elkövetkező időszakban.

Mit is fedeztek fel?

Az ikonikus Kheopsz-piramis állítólag koncentrálja az elektromágneses energiát belső kamráiban – ez az elmélet világszerte lenyűgözi a tudósokat és érdeklődőket egyaránt. A tudósok arról beszélnek most az kutatások számait nézve, hogy a nagy piramis rendkívüli dologra képes, ugyanis fókuszálja a felülről érkező rádióhullámokat. Ez pedig azt is jelenti, hogy a Királyi Kamra ebben a folyamatban rezonátorként működik, azaz koncentrálja az elektromágneses energiákat.

Azt is hozzátették, hogy a felfedezéshez vezető út az oroszországi ITMO Egyetem és a németországi Hannoveri Lézerközpont együttműködésével indult. A kutatók a piramis és a 200–600 méter hullámhosszúságú rádióhullámok közötti kölcsönhatásokat vizsgálták meg sokkal részletesebben. Az eredmények szerint ez az ősi síremlék eddig ismeretlen tudományos titkokat rejthet.

Ez a jelenség eddig ismeretlen volt a szakértők előtt. A kutatás eredményei azonnal izgalmasak lehetnek nemcsak a történelemrajongók, hanem a technológiai újítások iránt érdeklődők számára is. Ez az elektromágneses jelenség új technológiák fejlesztéséhez is hozzájárulhat. Azt vetették fel a tudósok, hogy ez a felfedezés hosszú távon esetleg az energiaszektorban is használható talapzatot adhat. Új technológiák fejlődéséhez járulhat majd hozzá.

És ami még nagyon fontos: 

A kutatók célja a rádióhullámok irányításának továbbfejlesztése is, ami komoly előrelépést jelenthet a kommunikációs rendszerekben.

(via Elcabildo)