Ha van ilyen régi Nokiád otthon, ki ne dobd, egy vagyont kaphatsz érte
Olvass tovább...
Egy régebbi, szép állapotban lévő walkmanért komoly összegeket hajlandók fizetni a gyűjtők.
Ugye senkinek nem kell bemutatni a 80-as és 90-es évek egyik legfontosabb szórakoztatóipari vívmányát, a walkmant, ami forradalmasította a hordozható zenehallgatást, és egy időben mindenkinek lógott egy az oldalán.
A Sony még a 70-es évek végén dobta piacra a téglalap alakú kis készüléket, amibe szabvány kazettákat lehetett beletenni, és egy szintén általuk gyártott diktafon adta hozzá az ötletet. A japán világmárka azonban nem várt tőle túl sokat, azzal számolt, hogy eleinte csupán néhány ezer darabot fognak majd eladni belőle, ehelyett hirtelen óriási siker lett a sétálómagnó, és hamarosan világszerte elterjedt.
Olvass tovább...
Később más gyártók is piacra dobták a saját modelljeiket, voltak köztük olcsóbbak és drágábbak, ám a kategória koronázatlan királya mindvégig a Sony maradt. A japánok csaknem 200 millió kazetta alapú walkmant gyártottak le, mielőtt jöttek volna az újabb formátumok, így a lemezes discman, majd a már digitális formátumra átálló mp3 lejátszók - a Sony nem mellesleg még itt is használta a walkman megnevezést, valószínűleg sokaknak volt ilyen telefonja még a nyomógombos korszakból.
A walkman valóságos ikonná vált, és bár már 15 éve nem gyártják, továbbra is vannak rajongói és gyűjtői a kategóriának, egy első szériás, úgynevezett TPS-L2 típusú walkman pedig valódi kincset ér szép állapotában, az Ebay-en közel 800.000 forintért keresi gazdáját egy ilyen.
Olvass tovább...
Hazai oldalakon is találkozni korabeli ritkaságokkal, akár 100-150 ezer forintot is elkérnek egy igazán szép állapotú régi lejátszóért, a minidisc-es változatok pedig még ennél is többet érnek, akár negyedmillió forintot is hajlandóak megfizetni érte a megszállott gyűjtők.
A walkman történetével átfogó módon viszonylag ritkán foglalkoznak idehaza, szerencsére azonban egy magyar videós készített egy részletes bemutatót a múlt népszerű technológiájáról, annak aranykoráról és különlegességeiről: