A saját számlájáról akart pénzt felvenni a nő, a banki dolgozó arcon röhögte, készpénz helyett egészen mást kapott
Olvass tovább...
Sokan gondolnak rá, de annál kevesebben merik megtenni.
Te vajon milyen hamar ismernéd fel, hogy egy bizonyos munkahelyi kultúra nem összeegyeztethető az életeddel? Egy fiatal technológiai szakember, Shreyas (u/Old-Ad169) Karnataka államból, Indiából, viszonylag hamar rájött: már az első munkanapján úgy érezte, hogy ez számára nem lesz megfelelő. A történetét egy Reddit-bejegyzésben osztotta meg, amelyben felhívta a figyelmet a toxikus munkahelyi környezet káros hatásaira.
Shreyas egy képernyőképet is megosztott felmondási e-mailjéről, amelyben részletesen kifejtette a távozása okait. Bár a dolgozó, a főnök és a cég neveit nem említette, annyi kiderült, hogy Shreyas terméktervezői pozícióban csatlakozott a vállalathoz.
Olvass tovább...
Rögtön a legelső nap világossá vált Shreyas számára, hogy a főnöke bizony nem tartja tiszteletben a személyes határokat. A története szerint a főnöke többször is gúnyt űzött abból, ahogy a szabadidejét töltötte, valamint túlzottan szigorú elvárásokat támasztott a munkaidőn kívüli teljesítménnyel kapcsolatban.
A főnök azt akarta, hogy a feladatokat kevesebb mint 48 óra alatt végezze el, ráadásul egyértelművé tette, hogy túlórázást is követel anélkül, hogy azt megfelelően kompenzálták volna.
"Az utolsó beszélgetésünk során tanúsított viselkedése, különösen az, hogy megszidott, elfogadhatatlan volt"
- írta Shreyas a Redditen.
"Nem fogadom el, hogy így bánjanak velem. Úgy gondolom, hogy jobban járna, ha találna valakit, aki hajlandó megfelelni az Ön által támasztott elvárásoknak. Remélem, megérti a döntésemet, mivel számomra kiemelten fontos a szakmaiság és a tisztelet a munkakapcsolataimban."
Olvass tovább...
Ezek után a történet tovább folytatódott: a munkáltató elismerte a kapcsolat megszakadásának szükségességét, valamint azt is jelezte, hogy Shreyas egy napi bérét ki fogják fizetni. A közösség a technológiai szakember döntése mellett állt ki, sokan gratuláltak bátor lépéshez.
Tanulság: Az önbecsülés és egészség mindenek felett
Shreyas története emlékeztet arra, hogy a munkahelyi környezet nemcsak a szakmai fejlődést, hanem a személyes jóllétet is befolyásolja. Az egészségünk és önbecsülésünk megőrzése érdekében fontos, hogy felismerjük, mikor kell lépnünk – még akkor is, ha ez már az első napot követően szükséges.
De mi van akkor, ha nekünk tökéletes a munkahelyünk, csak egy kis fizetésemelés jönne jól? Ebből a videóból az is kiderül: