
Először hangzott el a Lázár-kormány neve, ebben különbözne Orbán Viktorétól
Olvass tovább...
A 2026-os országgyűlési választások felé közeledve minden hír felnagyítódik a szembenálló táborok számára. Ilyen volt a miniszter brüsszeli megjelenése is.
Az elmúlt napokban bejárta a magyar sajtót az a videófelvétel, amelyen Orbán Viktor miniszterelnököt kérdezi újságírók hada a brüsszeli EU-csúcson. Ebben van egy rövidke, pár másodperces epizód, amely a kormányfő „dadogását” rögzíti.
Megindultak a találgatások, hogy mi okozta a különös helyzetet, bár az már laikusként is kitalálható, hogy alighanem a feszített tempó, az Orbán Viktorra egyszerre rázúduló kérdések is okozhatták ezt a furcsa tévesztést.
Most aztán egy szakember, Dr. Ertsey Csaba neurológus, fejfájás-specialista is hozzászólt a témához a Facebook-oldalán. Alapos elemzést készített a szituációról, amit azért is érdemes elolvasni (lásd a cikk végén), mert valóban tiszta vizet önt a pohárba.
„Orbán Viktornak nincsen neurológiai betegsége a látott videó alapján. Ilyen pár másodperces lapszus bárkivel előfordulhat, s az, hogy utána koherensen folytatja a mondandóját, kizárttá teszi, hogy agyi keringészavar, stroke, vagy bármilyen más betegség tüneteit látnánk”
– taglalta az orvos, hogy miért is nem érdemes különösebben foglalkozni ezzel a maximum 3 másodperces „kihagyással”, ami bármikor bárkinél előfordulhat. Ertsey szerint nagy divat mostanában pár másodperces felvételek alapján megkérdőjelezni politikusok szellemi vagy pszichés alkalmasságát, Joe Bidentől Donald Trumpig, de ez sem orvosszakmailag, sem etikailag nem elfogadható.
Olvass tovább...
Emellett az egészséggel összefüggő információk kifejezetten érzékeny személyes adatnak számítanak, ami csak a páciensre és kezelőjére tartozik. Nem etikus visszaélni vele, különösen úgy, hogy laikus találgatásokba bocsátkoznak az emberek.
„Orbán Viktort (vagy Magyar Pétert, Karácsony Gergelyt stb.) lehet utálni és lehet imádni is… Nem hiszem, hogy egészségre vonatkozó feltételezésekkel vagy félinformációkkal bárkit is meg lehetne győzni, hogy ha eddig szerette volna őt, mostantól gyűlölje, vagy fordítva. Tehát hasonló adatok politikai célú felhasználása vélhetően nem sokat hoz a konyhára”
– mutatott rá a neurológus. Aki szerint Magyarország mentális állapota „katasztrofális”, az efféle esetekbe kapaszkodás is azt mutatja, hogy a lakosság végtelenül megosztott, a szolidaritás, a másik elfogadása romokban van. Nincsenek illúziói: bárki is nyer 2026-ban, ez a társadalmi megosztottság egy jó ideig még velünk marad.
Itt az ominózus bejegyzés:
Olvass tovább...