Megérkezett streamingre a legújabb Transformers film, ami örökké ketté szakította a rajongótábort
Olvass tovább...
James Wan utolsó Aquaman filmje ezerszer jobb, mint amilyennek várták, és sokkal rosszabb, mint amilyen lehetett volna.
Aki nézi és szereti ezeket a filmeket, annak valószínűleg már a könyökén jön ki a DC filmes univerzumának bukása és hamarosan bekövetkező újraindítása, így mi most csak szorítkozzunk arra, hogy miután Az Igazság Ligája kellemetlenül nagyot bukott a pénztáraknál 2017-ben, egy évvel később annál váratlanabb sikert okozott az Jason Momoa atlantiszi szuperhősének szólófilmes bemutatkozása.
Az Aquaman máig az egyetlen DCEU film, ami megugrotta az 1 milliárdos álomhatárt, de ami fontosabb, hogy a kritikusoknál és a nézőknél is nagyon jól szerepelt.
A horrorfilmektől igazolt James Wan egy klasszikus kalandfilmet készített, civakodó szerelmesekkel, átélhető drámával, humoros gegekkel, és egy nagyon egyedi, elborult atlantiszi világgal (kinek jutna eszébe cápákon lovagolni?). Indiana Jones a víz alatt, a lehető legjobb értelemben sikerült pop-corn film, ami azonban a folytatásról már csak részben mondható el.
Olvass tovább...
Az Aquaman és az elveszett birodalom sokkal jobb lett, mint amilyennek sokan várták, miután a film premierdátuma folyamatosan csúszott az állandó átírások, pótforgatások, és persze a covid-korlátozások miatt - így végül neki jutott az a hálátlan szerep, hogy beverje az utolsó szöget is DCEU filmek koporsójába.
Korrekt szuperhősfilm, ami nem hagy semmilyen nyomot. A legfontosabb változás, hogy a romantika helyett itt bromance van (Amber Heard jeleneteit érezhetően megvágták, pedig dramaturgiailag is fontos szereplő végig), a buddycop filmek legjobb hagyományai elevenednek meg a szuperhősök perpatvarában, ami a roppant tehetséges, de az igazán nagy sztárrá váláshoz mindig is túl jóképű Patrick Wilsonnak ezúttal is igazi jutalomjáték.
Drámai feszültség is ebben lenne a legtöbb, de ezúttal mintha nem találták volna el olyan pontosan az arányokat, a nyitószekvencia konkrétan akár a Thor harmadik részének egyenes folytatása is lehetne.
Olvass tovább...
Nem hiszem el, hogy nem találtak egy másik ázsiai származású fickót az egyik fontosabb mellékszerepre, mint Randall Parkot, aki a Hangya mozikból lehet ismerős mindenkinek. Ugyanígy teljesen érthetetlen, hogy két A galaxis őrzőivel összeforrt betétzenét is újrahasznosítottak, mintha nem létezne több dal a világon. A filmben van Thorról és Lokiról szóló vicc is, a vége pedig másolja a Vasember ikonikus lezárást, csak amíg ott volt súlya az önleleplezésnek, itt ezt semmi sem indokolja.
Milyen ironikus, hogy amíg a Vasember valaminek a kezdete volt, addig az Aquaman és az elveszett birodalom valaminek a befejezése.
Olvass tovább...
Wan azért nem felejtett el rendezni, az igazi drámai töltet ugyan nincs meg ebben a történetben, a humorral és látványos akciókkal viszont nincs gond, Atlantisznak is újabb részeit ismerjük meg (ezek közül különösen izgalmasra sikeredett a Star Wars kantina jelenetének hommage-ja, éneklő halakkal meg Jabbára hajazó tengeri lénnyel), és Wan horrorfilmes háttere egészen nyilvánvaló ezúttal is.
A folytatásnak különösen rossz nyitóhétvégét sorsolnak, és a premier előtti vetítésen szállingózó nézők alacsony száma ezt alá is írja: senkit sem érdekel már egy olyan szuperhős film, amiről tudvalevő, hogy egy halott franchise utolsó darabja.
A stúdió mondhatni lábon lőtte magát azzal, hogy idő előtt megtették az újraindításról szóló nagy bejelentést, mert bár James Wan munkája se tudta volna feltámasztani ezt a franchise-t a hamvaiból, mégis többet érdemelt volna. Íme az előzetes, ami elmeséli az egész történetet:
Olvass tovább...