“Lelőtték” Vadon Janit, hangos nevetés tört ki a Rádió 1 stúdiójában
Olvass tovább...
Ma 14 éve, hogy örökre elnémult a Danubius Rádió.
Akik Magyarországon élnek, és még a 2000-es évek előtt születtek, azok közül szinte mindenki emlékszik a rendszerváltás után indult két, leginkább zenét sugárzó, kereskedelmi rádióra, a Slágerre és a Danubiusra. Mindkét rádióadó hosszú éveken keresztül gyakorlatilag egyet jelentett a rádiózással: az szólt reggel munkába menet, az szólt bent a munkában, és az szólt otthon munka után főzéshez is.
Olvass tovább...
A mai napon, november 18-án némult el mindkét csatorna, méghozzá 2009-ben. A sugárzás befejezése nyugodtan tekinthető médiatörténeti pillanatnak, egy korszak lezárásának.
A hallgató közönség is érezte ezt: az RTL internetes oldala tette közzé az alábbi videót, amit az akkori napon forgattak a rádiók székháza előtt. A mai, internet által szinte teljesen átszőtt korban már szinte hihetetlennek tűnik, hogy egy analóg rádióadó műsorsugárzásának megszűnésekor az emberek a székház előtt gyűljenek össze, búcsút véve kedvenc csatornájuktól:
Mind a Danubius, mind a Sláger Rádió esetében elsődleges volt a könnyűzenei irányultság, ám a két csatorna eltérő zenei világból válogatott. A Danubius Rádió kortársabb volt, elsősorban a '80-as, '90-es, és az új évezred zenéit játszotta a közönségnek, míg a Sláger, ahogy a neve is mutatja, inkább a régebbi korok nagy dalaiból válogatott - a '60-as, '70-es évekből -, így mindenki megtalálhatta az ízlésének leginkább megfelelő muzsikákat; a popzene mellett pedig az éjszakai sávban mindkét rádió sugárzott jazz, illetve világzenei műsort is.
Olvass tovább...
A két utód, a Class és a Neo FM közel sem volt annyira meghatározó, mint elődei. Ma már ezek az adók sem aktívak, a Neo FM mindössze 3 éven belül csődbe ment, nem sikerült átcsábítani a hallgatókat, akik majdnem 20 éven keresztül megszokták, hogy mivel indul a napjuk.