Az anyagra kilenc új szám került fel, a szerzemények producere Adam Cohen, a kanadai előadó fia. A lemez felvezetéseként a címadó dalt Leonard Cohen Paul Kalkbrenner, az ismert német dj-producer gondjaira bízta. „Cohent nem lehet beskatulyázni. Egyszerre található meg benne a színvonalas kultúra és az utcai szleng, Buddha és a blues, így sohasem tudhatod, mivel áll elő éppen. Lakott Nashville-ben, Los Angelesben, a Los Angeles mögötti sötét hegyekben, a Mount Baldy Zen Centerben, valamint a szamarairól és kolostorairól ismert Hydra nevű görög szigeten is. Olyan híres filmalkotókat inspirált, mint Rainer Werner Fassbinder vagy Oliver Stone, a Miami Vice című sorozatban pedig az Interpol vezetőjét alakította. Tévedés minden, amit gondolsz róla” - fogalmazott korábban Pico Iyer, Cohen bizalmasa, aki íróként és újságíróként dolgozik.
Cohen az ötvenes években költőként tűnt fel Kanadában és gyors szakmai sikerre tett szert. A zenéhez - amely gyermekkorában már meghatározó volt számára - Judy Collins terelte vissza, aki 1966-ban megjelent In My Life című lemezére két Cohen-szerzeményt, a Suzanne-t és a Dress Rehearsal Raget is felvette.
Dalai generációkra voltak hatással; írt szerelemről és halálról, családról, vallásról, a társadalomról, kritikai kését számtalanszor döfte a pénz és a média hatalmával visszaélőkbe - olvasható a közleményben, amely emlékeztet arra is, hogy az alkotót regényíróként is elismerik, a száraz, de vicces komédia mestere. Emellett a kilencvenes években hosszú éveket töltött egy buddhista kolostorban napi tizenkét óra meditációval. Mindezek - még sok mással együtt - a kortárs zene egyik legizgalmasabb történetévé teszik az övét.
Szerzeményeiből - honlapja statisztikái szerint - több mint kétezer feldolgozás született világszerte. 2009 augusztusában hatalmas sikerrel koncertezett a Papp László Budapest Sportarénában, életrajzi könyve pedig magyarul is megjelent.
Leonard Cohen 1967-ben adta ki első albumát (Songs of Leonard Cohen) és azóta is aktív szereplője a zenei színtérnek. Egyik legismertebb dala, a Hallelujah az 1984-es Various Positions című lemezen szerepelt először. Az igazán nagy sikert mégsem ez a korong, hanem az 1988-as I'm Your Man hozta meg neki, amelyen a korábbiakhoz képest lényegesen modernebb, már-már szintipopos irányba mozdult el.
Az 1992-es The Future sötét szövegvilágáról és az aktuális politikai és társadalmi feszültségeket boncolgató mondanivalójáról lett emlékezetes, majd kilenc év szünet után jött a Ten New Songs album, amely újfent fényes sikert aratott világszerte.
Ezt is sikerült túlszárnyalnia a 2012-es Old Ideas lemezzel, amely minden Cohen-album közül a legmagasabb slágerlistás helyezésekkel tűnik ki. Tizenharmadik korongja, a Popular Problems egy nappal a 80. születésnapja után jelent meg, besöpörve a szakma, a média és a közönség újabb elismerését.