Maja piramisban brutális űrhajó tervét találták meg, ezer évvel később meg is építették azt makettként?
Olvass tovább...
Elkészült a tökéletes kép a gízai piramisokról, sokat kellett rá várni, de megérte.
Az egyiptomi piramisoknál nincsenek is a Földön misztikusabb alkotások, egy baráti beszélgetés közben mindenkinek van véleménye az óriási alkotásokról. Ki tágulós és tudományos szemmel nézi a matériát, ki pedig elviszi egy olyan irányba, ahol már az emberiség eredete a tét. Egyenesen a csillagokig érnek a teóriák, és sokszor még földönkívüli beavatkozásról is szó van, miközben érintjük azt is,
hogy valamiféle energiatermelő erőművek lehettek ezek az alkotások.
Ám nagyon sok bizonyíték van arra, hogy építhették ezeket a piramisokat mindenféle földönkívüli csúcstechnológia nélkül is. Van feljegyzésünk a munkafolyamatokról, vannak olyan ábrázolások, amelyek mutatják, hogy szállíthatták a hatalmas kőtömböket, illetve szerszámokat is találtak a helyszínen. Illetve legutóbb felfedezték, hogy egykor a Nílus mára nem látható ágai ott futottak a három nagy piramis mellett, így nem véletlen, hogy ide épültek ezek a piramisok.
Olvass tovább...
Terry Virts nyugalmazott NASA űrhajós rengeteg időt töltött a Nemzetközi Űrállomáson, és sok idejét arra használta, hogy tökéletes képeket készítsen a Föld ikonikus tájairól, épületeiről. Virts végül egy hónappal több időt töltött fenn, mint arról korábban szó volt, és sikerült elkészítenie a tökéletes képet az egyiptomi három nagy piramisról, illetve a közvetlenül mellette elterülő városról.
A kép azért is érdekes, hiszen nagyon ritkán készül a piramisok másik oldaláról fotó, amikor Kairó lenne a háttérben, általában ugyanis olyan fotókat készítenek, amikor a nagy, végeláthatatlan sivatag terül el a háttérben.
It took me until my last day in space to get a good picture of these! pic.twitter.com/BChtFZBvk7
— Terry Virts (@AstroTerry) June 10, 2015
Korábban a piramis belsejébe titkos járatokat találtak, kozmikus sugarakkal térképezték fel azt, így néz ki belülről a piramis:
(Forrás: IFLScience)