Furcsa hangot hallott a nappalijában lévő növényből, mikor közelebb ment egy szempár meredt rá
Olvass tovább...
Erre a fura felfedezésre nincsenek szavak.
Északnyugat-Thaiföld felföldjei tucatnyi barlanggal vannak megáldva, amelyeket néhány rendkívül furcsa emberi temetkezésre használtak az ókori múltban. Nagy fakoporsók állnak jó néhányban, gyakran több méter hosszúak és egyetlen fatörzsből készültek. Amikor a kutatók megtalálták őket földbe gyökerezett a lábuk és valójában mintegy 40 temetkezési helyen található ilyen.
Ez pedig egy titokzatos vaskori kultúra munkája lehet, amely 2300 és 1000 évvel ezelőtt élt Thaiföld északi részén, Mae Hong Son tartományban.
Olvass tovább...
Az új tanulmány a szakértők nem foglalkoznak túl mélyen ezekkel a kérdésekkel, csak megjegyzik: „A koporsókat egyetlen fából vágták ki, a tetejükön és a végüknél különálló faragások láthatók, amelyek tükrözhetik a társadalmi hiedelmeket, az elhunyt státuszát, a készségeit is. A koporsó készítőjére is utalhat vagy családi vonatkozása is lehet".
Nyilvánvaló azonban, hogy más, Délkelet-Ázsia szárazföldi ősi kultúrái is hasonló hagyományokkal rendelkeznek. Több mint 170 csónak alakú koporsót találtak a közeli Vietnam 44 különböző régészeti lelőhelyén, amelyeket széles körben a Dong Son kultúrának tulajdonítanak, amely a Kr.e. 1000-től az i.sz. első századig élt a régióban. A vietnami kulturális emlékek jellemzően ugyanabba a zsákba kerülnek, mint az európai csónaktemetések, ahol az elhunytakat, általában magas társadalmi státuszú vagy harcos minősítésűeket, úgy helyezik örök nyugalomra a hajó testében, mintha a halottakat küldenék a túlvilág felé vezető úton.
Olvass tovább...
Amint az új tanulmány kimutatta, Délkelet-Ázsiában hatalmas mennyiségű vándorlás és keveredés volt több mint 2000 évvel ezelőtt. Tekintettel erre az összekapcsolhatóságra, nem meglepő, hogy nem csak genetikai információkat adtak át, hanem kulturális információkat is.
Forrás: IFL Science