Döbbenetes felfedezést tettek lengyel kutatók, vámpírgyermek maradványait fedezték fel
Olvass tovább...
A legendákból ismeretes Drakula egy új kutatásban már nem is annyira félelmetes, könnyen lehet ugyanis, hogy a vegán étrendet részesítette előnyben.
Az ACS Analytical Chemistry folyóiratban jelent meg az a legújabb kutatásról írt tanulmány, mely szerint a legendákból ismert vámpírok nem feltétlenül emberáldozatokat halmoztak maguk után, hanem könnyen lehet, hogy egy akkor még ismeretlen betegség súlytotta őket. A szóban forgó kutatócsoport pedig elképzelhető, hogy megfejtette a nagy rejtélyt és a Bram Stoker Drakuláját megtestesítő alak simán lehetett vegán vagy vegetáriánus.
Olvass tovább...
Azonban miután kutatók megvizsgálták Vlad maradványait, 100 olyan peptidet azonosítottak, amelyek minden bizonnyal emberi eredetűek, a többi 400 biztosan nem. Ez azt jelenti, hogy a szervezetben az állati fehérjék teljes hiányossága mutatkozik meg, tehát egyértelmű következtetést lehet levonni, hogy a véreskezű uralkodó nem fogyasztott húst.
Sokkal érdekesebb továbbá az a tény is, hogy további vizsgálatok a ciliopathia betegségét mutatták ki, ami egyfajta genetikai rendellenesség, ami a retinabetegség gyulladására irányul. Ez a betegség sok esetben a szem bevérzését okozza, pontosabban a könnycsatornában fordul elő, amit az akkori ember a vért könnyező emberek eseteiben vélte felfedezni. Ezt a folyamatot egyébként a stigmákat átélő személyek is produkálják, amikor is Jézus sebei jelennek meg rajtuk, bár az teljes mértékben fokozott pszichózis során materializálódik az emberi testen és orvosilag is alátámasztható.
A kutatást alátámasztva sokkal inkább kjelenthető, hogy ha vámpírok léteztek is, sokkal kevesebb velük kapcsolatban a kézzel fogható tény, mint jelenleg Vlad esetében, ráadásul a vega vámpír újabb szintre emeli a a misztikumok kedvelőinek kutatási kedvét. Mindezt egy utolsó érvvel is alátámasztva: abban az időben nem volt könnyű húshoz jutni, ami még egy plusz rovátka a vega vámpír oldalán.
Olvass tovább...
(Forrás: IFLScience)