Döbbenetes felfedezést tettek lengyel kutatók, vámpírgyermek maradványait fedezték fel
Olvass tovább...
A valaha élt egyik legkegyetlenebb uralkodóról újabb tényeket tártak fel tudósok. A rémisztő vámpír Drakula megformáláshoz ihletül szolgáló gróf a valóságban sokkal félelmetesebb volt, mint azt gondoltuk volna.
III. Vlad vagy Karóbahúzó Vlad neve nem feltétlen ismerős számunkra, de az biztos, hogy ő ihlette a történelem legfélelmetesebb alakját. Drakulátt a rettegett vámpírt ugyanis erről a véreskezű, erdélyi uralkodóról mintázták. III. Vladot rettegett, különösen kegyetlen uralkodónak írják le a történelemkönyvek. A Vlad a régi nyelvben sárkányt vagy démont, még a keresztneve Draculea ördögöt jelent a modern román nyelven. Kevesen tudják talán, mert a róla szóló véres legendák elvonták a figyelmet, de III. Vlad felesége a magyar származású Szilági Ilona volt, aki nem más, mint „igazságos” Mátyás királyunk unokatestvére.
Ezzel a rejtélyes uralkodóval kapcsolatban most a tudósok új, sokkoló felfedezést tettek. Ezzel talán még félelmetesebbnek tűnik az egyébként is horrorisztikus történelemmel bíró fejedelem.
Olvass tovább...
Egy új tanulmány szerint Vlad véres könnyekkel sírhatott. Az 1457 és 1475-ben írt levelein talált fehérjenyomok arra utalnak, hogy speciális betegségben szenvedett. Ennek a betegségnek a neve haemolacria, mikor a vér összekeveredik a könnyel, ezáltal a megbetegedett személy vért könnyezik.
Haemolecria a mai napig egy feltáratlan rejtély az orvostudomány számára. Ugyanis a kutatások ellenére sem tudják mi okozza ezt a betegséget, csak annyit tudnak, hogy rendkívül ritka és a tünetek amilyen hirtelen jönnek, hogy gyorsan el is tűnnek.
A haemolecriában szenvedők gyakran tünetmentesek, csak ritkán és rövid idegig vérzik a szemük.
A kutatók nem találtak arra bizonyítékot, hogy kortársai valaha is „vámpírnak” gondolták III. Vladot. A „Dracula” vámpír mítoszát 1897-ben indította el Bram Stoker ír író a „Dracula” című gótikus horrorregényével. A 15. és 17. századi körül Európában létező vámpír legendákat, gyakran halállal és betegségekkel azonosították..