A föld mélyében megtalálták Hitler szuperfegyverét
Olvass tovább...
Korabeli mozgókép is készült a meghökkentő látványosságról.
Az első világháborúban a német hadsereg még nem volt olyan hatékony és professzionális, mint a második világégés során, ami részben előre kódolta a későbbi vereségüket. Négy év alatt el is buktak, az ellenség pedig igyekezett minél jobban megszégyeníteni őket.
A kicsúfolás egyik nem túl elegáns módja volt az úgynevezett Pickelhaube-piramis, amelyet 1919-ben az amerikaiak építettek New Yorkban, a manhattani Park Avenue-n, amit akkor ideiglenesen Győzelem-sugárúttá kereszteltek át.
Olvass tovább...
A Pickelhaube az a tradicionális, felül tüskével ellátott, porosz eredetű sisak volt, amelyet a németek a háború elején használtak. Aztán gyorsan kiderült, hogy ezek már nem megfelelőek a modern fegyverekkel szemben, és 1916-tól le is váltották őket a hatékonyabb acélsisakokra.
Az amerikaiak kapva kaptak az alkalmon, és a győzelem után mázsaszám szedték össze a csúcsos sisakokat. Trófeaként állították ki őket, mintegy 12 ezer darabból például egy szabályos piramist építettek, amely inkább volt ijesztő, semmint lelkesítő.
Fotók: Profimedia
Körülötte puskákat, kardokat, ágyúkat, bajonetteket és más fegyvereket állítottak ki, és utána – Amerikában vagyunk – eladásra kínálták fel mindezeket. A Pickelhaube sisakot egyébként Adolf Hitler is használta az első világháborúban, és utána persze ő is acélsisakra cserélte azt. A fejsérülések ennek következtében 73 százalékkal csökkentek a korabeli statisztikák szerint.
Az USA egyébként csak 1917-ben kapcsolódott be a harcokba, vagyis a lakosság nem nagyon érezte annak negatív hatásait. A hírhedt piramisról később nem sok szó esett, talán a későbbi fejlemények, a sokkal véresebb második világháború tükrében az amerikaiak már kicsinyesnek és szégyenletesnek érezték ezt a fajta csúfolódást a németekkel.