35 ezer hangyát eszik meg egy nap alatt az állatvilág porszívója – videó
Olvass tovább...
Míg az embereknél fel kell rá hívni a figyelmet, addig az állatok ösztönösen megtartják a biztonságos távolságot azon társuktól, aki beteg.
Könnyedén megmozgathatja az ember szürkeállományát az a kérdés, hogy az állatvilágban is gyakorolják-e a biztonságos távolságtartást. Nos, a rövid válasz erre az, hogy
igen.
Persze, van ennél hosszabb okfejtés is, ami a Science magazin friss számában jelent meg. A helyzet az, hogy
a hangyák, a vérszopó denevérek vagy a mandrill nevű majomfaj már jóval azelőtt gyakorolta a biztonságos távolságtartást beteg társaikkal, hogy az ember a világjárvány miatt rákényszerült volna.
Olvass tovább...
„Ösztönösen otthon maradunk és csökkentjük a másokkal való kapcsolatokat, amikor betegek vagyunk. Ezt látjuk számos állatfajnál, de az ember gyakran elnyomja magában az ösztönt, amiért nagy árat fizet maga és a közössége is, mivel nyomás van rajta, hogy tovább dolgozzon és iskolába járjon"
– mondta Dana Hawley, a Virginiai Egyetem Természettudományi Karának biológusa, a kutatás vezetője.
Elmondta, a kutatók a vérszopó denevérekbe egy baktérium sejtfajának egy darabkáját injekciózták. Ez pedig kiváltotta a betegség alatti viselkedést, ami pedig az állatok közötti interakciót, a kurkászás csökkenéséhez vezetett.
Olvass tovább...
A hangyáknál közösségi távolságtartás figyelhető meg:
a beteg egyed feláldozza magát a boly érdekében, elhagyja a csoportot.
De olyan is van, hogy az egészséges egyedek térnek ki a beteg állat útjából, mintegy kizárva azt, hogy meg ne fertőzzék a csoport többi tagját.