Horrorfilm a természetből: a világ legnagyobb rákja kivégez egy sirályt – videó
Olvass tovább...
Dolgok, amelyeket biztos, hogy nem tudtál a világ egyik legkülönlegesebb élőlényéről, a tapírról.
A tapírok szeretik a hasukat
A legsúlyosabb példányok a malajziai tapírok közül kerülnek ki 720 (nagyjából 326 kilogramm) fontnyi tömeggel. Ezzel szemben a kabonai tapír átlagos versenysúlya csupán 240 (nagyjából 108 kilogramm) font körül mozog. Hatalmas kontraszt.
Színváltók
A tapír kölykök igazán aranyosak. Vidám foltocskák és zebra mintához hasonló csíkok tarkítják szőrzetüket. Ez főként a ragadozóktól való rejtőzködésben segíti a védtelen csöppségeket, ha épp távolabb van a mama. A felnőtté válás útján tarkabarka bundájukat azonban egyszínűre cserélik, így könnyebb prédák lesznek.
Olvass tovább...
Biztosítja a természet körforgását
A tapír titokban, de annyira titokban, hogy még ő maga sem tud róla: egy elkötelezett természetvédő. Igencsak hasznos tagja a környezetének, hiszen sok növény- és gyümölcsmagja képes túlélni az utazást a jószág emésztőrendszerén keresztül, a lakomázás után.
Egy tanulmány szerint egy alföldi tapír trágya 122 növényfaj magját tartalmazta.
A lovak rokonai
Első blikkre nem gondolnánk, de a tapír legközelebbi rokonai a lovak és a vízilovak. Ezt a tényt igazolja, hogy mind a páratlan ujjú patások képviselői. Persze a tapírok szeretik megkeverni kártyáikat, mivel három lábujjuk van a hátsó lábukon, négy pedig az elsőn. Ez kicsit zavarba ejtő.
A víz alatt is tudnak járni
A tapírok közös vonása, hogy élnek-halnak a vízért. Jóízűen nyammognak a vízinövényeken, imádnak búvárkodni, de még szerelmi életüket is előszeretettel bonyolítják le a vizes közegben. Sőt, egy séta kedvéért is szívesen alámerülnek.
Igen, a tapírok a víz alatt is tudnak sétálni, ezt az alábbi videó is bizonyítja.