Idén 50 éves a Holdra szállás: Armstrong nem is akart az első lenni
Olvass tovább...
A Blue Moon személyzet nélkül bárhol le tud szállni a Holdon a cégvezető szerint, akinek meggyőződése, hogy el kell majd hagynunk a Földet. Éppen ezért a földi állat- és növényvilágnak is életteret adna a legközelebbi égitesten.
2019-ben az 50. évfordulóját ünnepeljük az első Holdra szállásnak, de az utolsó, pontosabban a legutóbbi óta is évtizedek teltek el. Az Apollo-program leállítása után egy új programot kezdeni a korábbiaknál is sokkal nagyobb energiát, több pénzt követelne, persze
egy új Holdutazás folyamatosan a kutatók álmai közé tartozik, és egyre inkább terv formájában is jelentkezik.
A Blue Origin nevű cég öt éven belül amerikai turistákat akar juttatni a Holdra, az általa fejlesztett Blue Moon a National Geographic szerint egy személyzet nélküli űrhajó és hozzá egy leszállóegység.
Olvass tovább...
Összesen hat és fél tonna terhet tud vinni, speciális landolószenzorok és gépi tanulási rendszer adják az extrákat,
a Holdon bárhol képes pontos leszállást végrehajtani a cég szerint.
Ha valóban sikerül megkönnyíteni a Holdra szállást, akár tartós emberi jelenlét is kialakítható a legközelebbi égitesten, és Jeff Bezos amerikai milliárdos szerint erre szükség is lesz, mert úgy látja, el kell majd hagynunk a bolygónkat.
A Holdon olyan életközösségeket akar kialakítani, ahol Földünk állat- és növényvilága is fennmaradhat.
Olvass tovább...
A Blue Moont a cikk szerint három éven át fejlesztették, és az újrahasznosítható New Glenn rakéta viheti majd, amelynek első tesztrepülését 2021-re tervezik. Bezos szerint már most bejelentkezett hat személy a Holdutazásra, de további fejlesztésekre van szükség.