Ez a magyar étel kapta a legrosszabb osztályzatot egy híres külföldi oldalon
Olvass tovább...
Anélkül, hogy a minőségből lejjebb adnánk.
Egy amerikai séf, Will Coleman, egy egyszerű, de nagyszerű módszerrel rukkolt elő, amely segíthet a háztartási kiadások csökkentésében anélkül, hogy az élelmiszerfogyasztásunk minősége csorbát szenvedne. Coleman TikTok-videóban mutatta be „6-az-1-hez” nevű módszerét, amelynek lényege, hogy hat élelmiszer-kategóriát határoz meg, és mindegyikből meghatározott mennyiséget ajánl vásárlásra. A séf szerint ez a stratégia nemcsak pénzt takarít meg, hanem jelentősen leegyszerűsíti a bevásárlást is, így gyorsabban végzünk a boltokban.
Olvass tovább...
A módszer a következőképpen épül fel: vegyünk hatféle zöldséget, ötféle gyümölcsöt, négyféle fehérjeforrást, háromféle keményítőt, kétféle szószt vagy kenhető ételt, és végül egy „fun” dolgot – valamit, ami egyszerűen csak örömet okoz. Coleman szerint a legtöbben azért költenek túl sokat élelmiszerre, mert nincs konkrét tervük a vásárlásra, vagy nem a megfelelő arányban vásárolják meg az egyes élelmiszercsoportokat. Az így kialakult felesleg vagy éppen hiány pedig nemcsak pénzügyi szempontból kedvezőtlen, hanem a konyhában is problémát okozhat.
Coleman módszere nemcsak egyéni vásárlóknak, hanem nagyobb családoknak is jól alkalmazható, hiszen a lényeg az, hogy az élelmiszereket a szükségletekhez igazítva válogassuk össze. A séf kiemelte, hogy a módszer rugalmasan alkalmazható: a zöldségek lehetnek frissek, fagyasztottak, vagy akár előkészített formában is beszerezhetők. A fontos az, hogy változatos étrendet állítsunk össze, amely minden táplálkozási szükségletet lefed. Coleman videói nagy sikert arattak a közösségi médiában, és számos követője számolt be arról, hogy valóban jelentős megtakarítást értek el a módszer alkalmazásával, miközben egyszerűbbé vált számukra a bevásárlás.
Olvass tovább...
Az „6-az-1-hez” módszer tehát nemcsak egy egyszerű bevásárlási terv, hanem egy hatékony eszköz arra, hogy jobban megértsük és kontrolláljuk az élelmiszer-fogyasztásunkat, mindezt úgy, hogy közben pénzt takarítunk meg és csökkentjük a felesleges élelmiszerpazarlást.
forrás: Scoop