1987-ben csak a szerencsések ehettek banánt Magyarországon, de Dévényi Tibi bácsinak sikerült csodát tennie a Három kívánságban
Olvass tovább...
Három kívánság, pontos labda – csupa vidám pillanat, Dévényi Tibor élete azonban gyerekkorában majdnem tragikus fordulatot vett.
Dévényi Tibort egy ország ismeri, a fiatalabbak inkább a rádióból, az idősebbek pedig a televízióból. Felnőtt egy generáció, amely egykor arról ábrándozott, hogy a Három kívánságban majd az ő álmait is teljesítik.
Olvass tovább...
„Egy szem gyerek voltam, egyszerűbb családba születtem. Anyu az ingatlankezelő vállalatnál dolgozott, apu telepvezető volt. A Vihar utcában laktunk Óbudán, vasárnaponként ebéd után anyu harmonikált, apu hegedült, a szereplést tőlük is örököltem.”
„Egy nagyon szép kis lakásban laktunk, parkettás, cserépkályhás, fafűtéses. A jólmenő közép-kispolgárok így éltek, és a Vihar utca az életem megmentője is volt, mert 56-ban a fater csinált nekem fából géppisztolyt, mert tudta, hogy szeretek katonásat játszani. Akkor voltam kilenc éves”
– fogalmazott.
Olvass tovább...
„Én hülye kimentem a kapu elé, és egyszer csak fölém lőttek egy sorozatot. És most is a golyó nyoma még ott van a Vihar utca 14-ben. Később elmentem a két fiammal, megmutatni nekik, hogy hol születtem. Kérdeztem, hogy látjátok ezt a golyónyomot? Mondtam nekik, ha ez tíz centivel lejjebb megy, akkor nem beszélgetünk itt”
– árulta el.
Az élet azonban szerencsére máshogy alakította a dolgokat, Dévényi pedig még 20 éves sem volt, amikor a Ki mit tudban aratott győzelmével berobbant a köztudatba, onnantól pedig már nem volt megállás, az ország későbbi Tibi bácsijának karrierje innentől már csak felfelé ívelt.