Csernobili almából evett egy nő, majd a saját vizeletét elemezve jött rá megdöbbentő dolgokra
Olvass tovább...
Hiába érnének vagyonokat, már soha senki nem fogja őket beindítani.
A 2011-es Japán földrengés mai napig fájó emlékként él a szigetországiakban, a Richter-skála szerinti 9-es erősségű földmozgás óriási károkat okozott és rengeteg életet követelt, ráadásul egy nukleáris katasztrófa is bekövetkezett miatta.
A földrengést követő, csaknem 10 méteres hullámokkal érkező szökőár ugyanis elárasztotta a fukusimai atomerőművet, így azokat a tartalékgenerátorokat is, melyek feladata a reaktorok folytonos hűtésének biztosítása volt. Ezek híján azonban rövidesen leolvadt az 1-es, a 2-es, és a 3-as blokk is.
Olvass tovább...
Az erőműben bekövetkezett súlyos károsodások végül odáig vezettek, hogy a környezetbe is kijutott a sugárszennyezés, ami bár a csernobilinál kisebb mértékű volt, így is mintegy 20 kilométeres zónát kellett kijelölnie a kormánynak, ahová nem mehettek vissza az emberek.
A hatóságoknak rövid idő alatt százezreket kellett kitelepíteni a környező városokból és falvakból, melyek egyik napról a másikra váltak szellemvárosokká. A lakosok szinte mindent hátrahagytak, értékeik radioaktív hulladékká silányultak.
Habár több településre azóta már visszamehettek a lakóik, továbbra is vannak lezárt részek, ahová gyakorta beszöknek a kíváncsiskodók, komoly büntetést megkockáztatva. Sokan dokumentálják is a látottakat, a szellemvárosokról pedig számos videó felkerült már a YouTube-ra is.
Olvass tovább...
Ezek közül az egyikben a zónában leparkolt autókat láthatjuk, köztük nem is akármilyeneket. Ritka belpiacos modellek, mint a felvételen is látható Nissan Skyline, vagy 300ZX, valamint európai és amerikai kuriózumok is szerepelnek a felvételeken, egyebek mellett egy Porsche 911 Carrera, vagy épp egy Chevrolet Impala.
A lassan másfél évtizede magukra hagyott járművek még viszonylag egyben vannak, de már látszik rajtuk az idő vasfogainak nyoma, arról nem is beszélve, hogy a doziméter még mindig bejelez. Bár az óránkénti sugárterhelés ma már nem sokkal magasabb, mint egy fogászati röntgené, hosszabb ideig így sem ajánlott a zónában bóklászni.