promotions.hu
Keresés
Menü megnyitás
Ezt a hat dolgot tilos a WC-n lehúzni - megszólalt a szakértő

Ezt a hat dolgot tilos a WC-n lehúzni - megszólalt a szakértő

Borítókép:  Profimedia (illusztráció)
Színes
Kategória fejléc
Promotions

Egy szakember megdöbbentő listát állított fel, sok magyar is meg fog lepődni, ugyanis az emberek többsége ezek közül többet is nyugodt szível dob bele a WC-be. 

Egy rutinos vízvezetékszerelő elárulta a nála érdekődő Daily Mail nevű brit napilapnak, hogy az emberek a saját maguk és a pénztárcájuk ellenségei. Sean Richardson szerint ugyanis sokan meggondolatlanul és a rossz szokások rabjaiként rengeteg olyan dolgot dobálnak a WC-csészékbe, amelyek akár komoly anyagi károkat is okozhatnak. Ilyenkor szokták hívni Richardsont, aki azért próbált most meg segíteni, mert nem éppen a kedvenc munkaköre a dugulás-elhárítás. 

A szerelő beszámolt arról, hogy a dugulások szinte összes esetéért a felhasználók, vagyis a lakás és háztulajdonosok a felelősek, akik elfelejtik, hogy lényegében a WC-be lényegében csak a toalettpapírt lenne ildomos beledobálni, majd lehúzni. Ennek ellenére már ő maga is temérdek furcsa dologtól szabadította meg az ügyfeleit, akik jó eséllyel egy életre megtanulták a WC-helyes használatát és üzemeltetetését. Richardson szerint a rendszeresen lehúzott tárgyak garantáltan megbosszulják a könnyelműséget, mert összeragadnak és összetapadnak, egyfajta masszaszörnnyé alakulva. Éppen ezért az angol fickó felsorolta a WC-k hat fő ellenségét.

Nedves törlőkendők: Richardson szerint ne higyjünk azoknak a gyártóknak sem, akkik azzal fáradoznak, hogy ráírják a termékükre, hogy az lehúzható a WC-n. Elmondása szerint a papírral ellentétben ez nem bomlik fel a vízben, így hiába is tűnik kézenfekvőnek a dolog, a kendő menjen csak a szemetesbe.

Női higiéniai termékek: Nem csak legenda, hanem a szakember szerint is elképesztő dugulásra képes által használt tamponok, betétek és pipere termékek tömkelege. Igazi telepeket képes létrehozni ez a termékcsoport a szennyvízcsövekben, és nincsa az a szakember, akik bontás és rombolás nélkül meg tudna minket menteni.

Fogselyem: bizony, még az ártalmatlannak tűnő fogselylem is képes hatalmas galibát okozni. Egyfajta kötőanyagként, tulajdonképpen lasszózva szedi össze a már fentebb említett tárgyakat. A selyem nem fog soha az életben lebomlani, így szerencsétlen esetben egy életre ott fog kísérteni a csövekben, szépen lassan behálózva azt az idők folyamán.

Haj: A fogselyemhez hasonló turpisságra képes a hajunk is. Különösen nagy veszélyt jelent a nők szép hosszú szálai, melyek nagyobb számban szokták végezni a WC-ben egy-egy kiadós hajmosás-, és szárítás után. Richardson szerin ne legyünk lusták, és inkább bodjuk a kukába. Ugyanis a toalettcsészén leereszteni nem ugyanaz, mint a zuhany alatt elbúcsúzni a szálaktól. A porcelán alatti kialakítás ugyanis egyfajta csapdarendszer a víznek a hatékony működés érdekében, ám az ott felgyülemlő hajak súlyos duguláshoz vezethetnek.

Papírtörlők: döbbenet, de ezeket sem javasolt leengedni a WC-n. A papírzsebkendővel egyetemben döbbenetes vízmennyiséget képesek magukba szívni, és kellő (pontosabban inkább kelletlen) mennyiség esetén nagyon durva eltömödés lehet a jutalmunk a szennyvíz csövekben. A WC-papír sokkal kevésbé képes magában tartani a vizet, szóval bármennyire is csábító a "szilvia" használata az illemhelyen, ne tegyük.

Sebtapasz: A kerti munkák vagy éppen egy játszódéri bolondozás során óhatatlanul megsérülhetnek az emberek. Szerencsére anyánál mindig van egy dinós sebtapasz. Este a fürdés előtt persze jön az érzékeny búcsú az életmentő baráttól. A gyerekek pedig ilyenkor fogják, és már dobják is bele a WC-be. Pedig ez tényleg szigorúan tilos: ragad is, műanyag is, szóval teljesen biztos a katasztrófa, ha még párosul pár oda nem illő tárggyal.