Tudtad, hogy mielőtt beléd csapna a villám, feláll a szőr a kezeden? Elmondjuk, hogy mekkora erre az esély
Olvass tovább...
Elmer Gates professzor a Washingtoni Egyetemen érdekes biokémiai kísérleteket végzett a pszichológiai laboratóriumában. Bebizonyította, hogy az emberi szervezetben különféle érzelmek és érzésminták hatására mérgek keletkeznek.
Érzelmek kémcsőbe zárva: gyűlölet, harag, bánat
A professzor a következő kísérletet végezte el: lefagyasztott kémcsöveket, majd különböző lelkiállapotú kísérleti alanyokat megkért, hogy leheljenek a fiolákba.
Néhány perc múlva az egészséges és lelkileg kiegyensúlyozott emberek leheletének gőze színtelen cseppek formájában lehűlt és az üvegcsőbe kicsapódott. De amikor az egyének erős haragot éreztek, a kondenzált folyadék elszíneződött; barna, bánat esetén szürke és lelkiismeret-furdalásban szenvedő alanyoknál rózsaszínű lett.
Olvass tovább...
Természetesen a leheletnek nem csak a színe, hanem a kémiai összetétele is eltérő volt.
A kísérletek során Gates professzor tengerimalacokon kísérletezett. Amikor a barna gőzanyagot a kísérleti állatba fecskendezte, először rendkívül ingerlékeny lett, majd igazi dührohamot kapott, fogaival rángatta a ketrec falát. Gates professzor többször megismételte kísérleteit, és az eredmények reprodukálhatók voltak.
Az erős gyűlöletben tomboló emberek leheletéből kivont méreg azonnal megölte a kísérleti állatokat.
A professzor megállapította, hogy egy tízperces erős gyűlölet elegendő mérget tartalmaz ahhoz, hogy akár 4 embert is megöljön. Ez a fajta méreg a tudomány által ismert egyik legerősebb. Az emberi szervezet felszívja a negatív érzelmek és gondolatok által képződött mérget, ezzel mérgezi magát.
Ezek a méreganyagok a hormonokhoz hasonlóan már a legkisebb mennyiségben is rendkívül károsak, mert salakként felhalmozódnak a szervezetben. Amikor a harag vagy a gyűlölet átjárja a testet, mérgezi önmagát. A mérget kétségtelenül az „ellenségnek” szánja a testünk, csak, hogy saját magát mérgezi meg vele. Ebben az esetben áldozatokká válunk, ha nem dolgozzuk fel rosszindulatú érzéseinket és gondolatainkat.
Az egészséges egyensúly, a jó hangulat rendkívül hasznos vegyi anyagokat termel a szervezet számára, például endorfinokat, amelyek morfiumszerű fájdalomcsillapítók. A kellemes, boldog érzelmek fontos vegyi anyagokat és energiát generálnak.
Ha úgy érzed, hogy dúl benned a düh, a harag, akkor kicsit mozdulj ki, csinálj olyan programokat, amiket szeretsz és engedd el a rossz gondolatokat, azok szálljanak ki testedből, ne hagyd, hogy mérgezzenek téged.