Tudod, hogy mit jelent, ha a kutyád mélyen a szemedbe néz?
Olvass tovább...
Egykor bomba üzlet volt az unikornis szarvával kereskedni. Valószínűleg ma is az lenne. Dehát varázstalanodott a világ.
Olvass tovább...
Manapság a világ a lábai előtt hever, népszerűsgének nincsenek határai. Pedig az unikornis csak az emberek fantáziájában létezik, és csupán megannyi mitikus történetből táplálkozik,
hogy lett mégis gigantikus favorit a piacon?
Az ókori Kínában úgy vélték, hogy az egyszarvúnak fontos küldetése van a Földön, és ezért csöppent az emberiség közé, továbbá képes a különleges emberek születését, illetve halálát megjósolni. Konfuciusz, a bölcs filozófus a mendemondák szerint megcsodálhatta a titokzatos lényt, és ebből már tudta, hogy számára közeleg a vég. Ám a kínai unikornison nem a klasszikus paripára kell gondolni. Náluk az ábrázolásmód egy szarvas testbe bújt, oroszlánfejű, zöld pikkelyes, varázserejű szarvval megáldott lény volt.
Olvass tovább...
Az unikornismániából utóbb a kereszténység sem maradt ki. A keresztény ábrázolásokon az unikornis is feltűnik Ádám és Éva mellett paradicsomban, ekkor az állat a szarvával megtisztítja a vizeket, emellett számos képen azt szemlélteti a jelenléte, hogy a paradicsomnak mennyire gazdag volt a faunája. Gyakran a Krisztusi tisztaságot is szimbolizálja a művészetben. Emellett sokszor a szűziesség jelképe is.
Az egyszarvúak felemelkedése és csúcsra jutása középkori sztori,
az állat a lovagi mondák szerves része. A klasszikus, ma is népszerű unikornis ábrázolásmód is ekkortájt hódított teret.
Kép: Domenico Zampieri - 17. századi freskó
Mint már korábban szó volt róla, az évszázadok folyamán megannyi varászlatos képességgel ruházták fel ezeket a legendás lényeket, de a legfontosabb a gyógyító erejükben való hit. Ezért sem meglepő, hogy a középkori udvarokban elhitték, hogy létezik, főleg akkor amikor a vikingek beállítottak olyan szarvakkal, amelyekről elhitték, hogy az unikornisé.
Pedig csak egy másik állaté, a narválé voltak. A vikingek viszont meglátták benne a hatalmas üzletet, az uralkodók kastélynyi pénzt is kicsengettek egy-egy narvál agyarért unikornis szarvért. sokan pedig az orrszarvú szarvát hozták el úgy a királyoknak, hogy elkapták az unikornist.
Olvass tovább...
Sokáig az egyszarvú létezését tényként kezelték, még korai természettudományos könyvekbe is bekerültek.
Sőt, ma is vannak olyanok, akik hiszenk a létezésükben (ők a kriptozoológusok).
A legendából mára csak egyetlen dolog maradt, ami biztos, hogy igaz, az hogy hihetetlenül népszerűek. És bár már nem a szarvukkal csinálnak nagy üzletet a piacon, hatalmas pénzek mozognak olyan dolgokban, ahol feltűnik az unikornis.
Olvass tovább...