Láss úgy, mint a gyermek – interjú a világhírűvé váló csodafotóssal
Olvass tovább...
A természetfotózást profi szinten űző amatőr, a Kanadában élő Steve Biro maga sem nagyon hitte, mekkora világsikert arat a fenti felvételével. A sas két szárnya egyszerre érinti a víz felszínét, közben teljes a szimmetria. Tökéletes.
[[adv]]
Olvass tovább...
A Kanadában élő Steve Biro, azaz Bíró István boldogan posztolhatta a Facebook-oldalán az India Times cikkét, amely már a címében is utalt arra:
ilyen fotót egyszer készít egy ember egész élete során.
Mármint ennyire szimmetrikusat, mégpedig a víz fölött egy sasról – és ha a szimmetria a tökéletesség (ami csak bizonyos esetekben igaz) – ennyire tökéleteset.
Olvass tovább...
A természefotókat szenvedéllyel készítő magyar származású úr a posztja szerint el van ragadtatva, hogy ennyit jelent a világnak ez a fénykép. Annyit, hogy másnap, hétfőn már a BBC is lecsapott rá. És mindjárt beszélt is vele.
Olvass tovább...
A közszolgálatiság brit ikonjának Bíró István elmondta,
nem tudta, mennyire érinti majd meg az embereket az Ontarióban készített kép.
Mivel hazánkban is hódítani kezdett a fotó, tízezrével gyűjtve a lájkokat, megkerestük a természetfotóst, aki nagy örömmel adott hosszabb interjút portálunkon keresztül Magyarországnak (lásd fent).
A most elhíresült felvétel készítése közben pedig a sas leszállt (hogy Neil Armstongot idézzük, az első Holdra szállás után.)
Az ontariói születésű, édesapja révén félig magyar Steve Biro amatőr fotósként emelkedett profi szintre. Tíz éve lett a hobbija a fényképezés, többek között a tájképek készítése is nagy szerelme. Egyre komolyabban képezte magát és az érdeklődése is egyre komolyabbra fordult, heti átlagban 2000 képet készít.
Olvass tovább...
Úgy érzi, a fotói minőségének nagy lökést adott az egyre több természetben töltött idő,
a különleges perspektívák keresése. További motivációt ad számára az emberek napi szintű visszajelzése, hiszen sokuknak nincs olyan szerencséje, mint neki, hogy ennyit utazzon és ennyi mindent lásson. Bruce-t a fehérfejű réti sast már tavaly is fotózta, nagy kedvenc Ontarióban, a Kanadai Ragadozómadarak természetvédelmi területén.
Olvass tovább...
Olvass tovább...
Olvass tovább...