promotions.hu
Keresés
Menü megnyitás
Virágzik a hullabisznisz Magyarországon: bíróság elé állították a felelősőket

Virágzik a hullabisznisz Magyarországon: bíróság elé állították a felelősőket

Borítókép:  Profimedia
Helyi Hírek
Kategória fejléc

A magyar kórházak falai között már embertelen visszaélések láttak napvilágot. 

A BONCMESTEREK ÉS A TEMETKEZÉSI VÁLLALKOZÓ SÖTÉT ÜZLETEI

A halál árnyékában nyerészkedést az általános morál még mindig meglehetősen etikátlannak tartja, ám sajnos a mai világban ez sem példa nélküli, még hazánkban, Magyarországon sem

A Nemzeti Védelmi Szolgálat által lehallgatott telefonbeszélgetések alapján azonban egy ilyen visszataszító ügy bontakozik ki, amelynek vádlottjai fővárosi kórházak boncmesterei. A per tárgyát képező ügy középpontjában az áll, hogy a boncmesterek összejátszottak temetkezési vállalkozókkal, és pénzért az elhunytak hozzátartozóit bizonyos cégekhez irányították.

A VESZTEGETÉSI ÜGY

Az ügy főszereplője egy 33 éves férfi, aki egy budapesti orvostani intézet boncmestere volt. Feladatai közé tartozott többek között a halottak érkezésével és kiadásával kapcsolatos adminisztráció, valamint a hozzátartozókkal és temetkezési vállalkozásokkal való kapcsolattartás. A vád szerint a férfi rendszeresen korrupciós pénzeket kapott különböző temetkezési vállalkozóktól, hogy az elhunytak családtagjait hozzájuk irányítsa. Emellett különféle egyedi igényeket is teljesített, például soron kívüli boncolásokat szervezett, vagy valótlan összegeket tüntetett fel a tárolási díjakról kiállított számlákon.

A vesztegetési ügyben N. István temetkezési vállalkozó is érintett volt, aki több kórházi dolgozónak – köztük két boncmesternek, egy segéd-boncmesternek és egy adminisztrátornak – ajánlott fel jogtalan előnyöket. N. István azonban már nem él, ezért ellene megszűnt az eljárás.

Bírósági tárgyalás és védekezések

A vádlottak ügyében tegnap előkészítő ülést tartottak a Fővárosi Törvényszéken. A Fővárosi Főügyészség vesztegetés elfogadásával, többek esetében üzletszerűen és bűnszövetségben elkövetett bűncselekményekkel vádolja őket. A vádlottak azonban tagadják bűnösségüket, és azt állítják, hogy nem követtek el semmilyen bűncselekményt.

AZ ÉRINTETT BUDAPESTI KÓRHÁZAK

A Blikk információi szerint a másodrendű vádlott egy 67 éves férfi, aki korábban boncmesterként dolgozott a Péterfy Sándor Utcai Kórházban. Védője elmondta, hogy a lehallgatott telefonbeszélgetések és azok leirata között jelentős eltérések vannak, amelyekre a vád alapul. A férfi feladatai közé tartozott az anatómiai műveletek mellett a kegyeleti szolgáltatások nyújtása is: ő felelt a holttestek helyreállításáért, a sérülések eltüntetéséért és a halottak felöltöztetéséért a szertartások előtt.

Védelmi érvek és jogi kérdések

Az elsőrendű vádlott, egy korábbi boncmester, 2021-ben bukott le, amikor a nyomozók 18 rendbeli vesztegetés elfogadása miatt letartóztatták. A férfi azóta elvesztette állását, jelenleg gyógynövényekkel foglalkozik. Védője, dr. Molnár Gábor azt állítja, hogy a lehallgatott beszélgetések során a vádlott nem tett egyértelműen elfogadó kijelentéseket a vesztegetési ajánlatokra, és az ügyészség nem tudott pontos összegeket sem megjelölni.

A harmadrendű vádlott a Nyírő Gyula Kórház boncmestereként tevékenykedett, és a vád szerint anyagi gondjai miatt fogadott el pénzt a temetkezési vállalkozótól. Védője szerint védence lányának esküvője miatt került nehéz anyagi helyzetbe, és ezért fogadta el a jogtalan juttatást. A negyedrendű vádlott egy adminisztrátor volt a Jahn Ferenc Dél-pesti Kórházban, aki a vád szerint visszautasította a felajánlott pénzt, és ügyvédje szerint a telefonbeszélgetések leirata hibásan tükrözi a valós eseményeket.

A Szent Imre Kórház egyik boncmestere, az ötödrendű vádlott, több mint 25 éve dolgozik az intézményben, és azóta is több dicséretet kapott munkájáért. Védője szerint a telefonbeszélgetések szövegének értelmezése jogi kérdéseket vethet fel, és akár nyelvészszakértőt is bevonhatnak az ügybe.

forrás: Blikk magazin