promotions.hu
Keresés
Menü megnyitás
Rémisztő dolgot láttak az égen a Balaton fölött, nincs rá magyarázat, rengetegen megörökítették

Rémisztő dolgot láttak az égen a Balaton fölött, nincs rá magyarázat, rengetegen megörökítették

Borítókép:  Profimedia / illusztráció
Helyi Hírek
Kategória fejléc
Promotions

Azóta is azt találgatják, mit láthattak az égbolton, sokan felkapták a fejüket az alakzatra.

Mindenkivel előfordult már, hogy egyszer csak felkapta a fejét és valami furcsát látott az égen. Talán ha többször néznék fel, gyakrabban láthatnánk a természet különleges üzeneteit, mint ebben az esetben is.

Néhány héttel ezelőtt Budapesten hallottak furcsa hangokat, ami után többen is fáradtságra panaszkodtak. Született rá ugyan egy magyarázat, de nem tudni, hogy valóban az okozta-e a csikorgó, végtelen távolságból visszhangzó, égi kürtnek titulált jelenséget.

Ezúttal hanghatást ugyan nem figyeltek meg az észlelők, a látvány azonban annál különlegesebb volt és rengetegen felfigyeltek rá, valamint elővették a telefonjaikat és meg is örökítették a nem mindennapi pillanatot.

Egy Facebook-csoportba is felkerült az egyik fotó, amin az látható, ahogy egy arc alakult ki a felhőkből, melynek annyira jellegzetesen látszódtak a vonásai, hogy kilométerekkel arrébb is hasonló látványt nyújtott.

Míg sokan a kommentelők közül égi jelnek vették az arcot, természetesen vannak olyanok is, akik csak megrántják a vállukat, lévén semmi különöset nem látnak ebben. Embere válogatja, gondolnánk, azonban nagyon is van különbség, hiszen azok, akik látják az „arcot”, minden bizonnyal a pareidolia jelentségét észlelik.

A pareidolia során az emberek olyan mintákat vagy alakzatokat vélnek felfedezni, amelyek valójában nem léteznek. Például felhőkben állatokat, fákban arcokat, vagy véletlenszerű foltokban ismert alakokat látunk.

Mindez az emberi agy természetes hajlamából ered, ráadásul a művészetben és a vallásban is fontos szerepet játszik, mivel gyakran ad értelmet az absztrakt formáknak vagy véletlen jelenségeknek. A pareidolia az agy evolúciójának eredménye, amely fontos segítség volt a túlélés szempontjából, hiszen az ősemberek így gyorsan felismerték a környezetben rejlő veszélyeket, például ragadozókat vagy ellenséges embereket a „jobb félni, mint megijedni” elv alapján.