A fél ország ismeri a Telekom kétbalkezes Matyiját, mégsem ugrik be nekik, ki ő valójában
Olvass tovább...
Rengetegen felháborodtak, több ezer forintot húznak kis a zsebünkből havonta.
Az új év kellemetlen hírrel indul az egyik legnagyobb itthoni telefonos szolgáltató, a Telekom ügyfelei számára. A vállalt a mai nap során adott ki közleményt amiben az éves díjemelés mértékét fejti ki.
Olvass tovább...
Az áremelés mértéke nem haladja meg a tavalyi inflációt: a KSH adatai alapján a tavalyi évre, 2023-ra vonatkoztatott infláció átlagosan 17,6 százalékra jött ki, míg a Telekom március elsejei hatállyal életbelépő árkorrekciója 15%-os mértékű lesz.
Az emelés azokat, akik alaposan átolvassák a szerződést, különösebben nem érhette váratlanul, ugyanis a Magyar Telekom Általános Szerződési Feltételei 2022. szeptember 1-étől fogva tartalmaznak egy pontot, ami rögzíti, hogy a havi előfizetési díjak Központi Statisztikai Hivatal által közzétett, megelőző üzleti év éves átlagos fogyasztóiár-index mértékével egyezően változnak.
Olvass tovább...
Az előfizetői díjak emelése a forgalmi típusú díjakat nem érinti, azok változatlanok maradnak. Az üzleti vezetékes szolgáltatásokat igénybe vevő ügyfelek a módosított havi díjakat tartalmazó számlájukat március hónapban kapják meg, míg a lakossági vezetékes, lakossági mobil- és üzleti mobil-előfizetők áprilisban kapják meg az említett számlát.
A befektetők számára a Telekom részvényeinél kiemelt fontosságú volt az inflációs díjkorrekció bevezetése, ami először a tavalyi év során mutatkozott meg az árakban - ennek eredményeképp kétszámjegyű bevételnövekedés volt tavaly a cégnél, ami magával húzta az árfolyamot is: 2022. december 30 óta az európai távközlési vállalatok közül a Magyar Telekom érte el a messze legnagyobb arányú részvényárfolyam növekedést, mintegy 111.8%-osat, ami több mint a duplája a második helyen álló Telekom Austria-énak.
A jövőre vonatkozóan is nagy tervek vannak a cégnél: a terv szerint a Telekom 4 év alatt további 1 millió háztartást fog lefedni a gigabitképes vezetékes hálózatával, ezzel 2027 végéig összesen 4,5 millió magyar otthon és vállalkozás számára elérhetővé téve a vezetékes gigabitképes hálózati infrastruktúrát, emellett a vállalat felgyorsítja az 5G lefedettség kiépítését is.
forrás: portfolio