Így ver át a Pepco és a KiK - feldúlt magyar vásárlók beszámolója
Olvass tovább...
Valami olyat csinálhatott egy sor itthon is jól ismert webshop, ami nem túl etikus a vásárlókkal szemben.
A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) vizsgálatot indított három nagy magyarországi ruha- és cipőkereskedő webáruház - a CCC, az Answear és az About You - magyar, lengyel, illetve német üzemeltetőjével szemben, mivel feltehetően jogsértő módon tüntetik fel az akciósként hirdetett termékeik árait - közölte a GVH az MTI-vel. A cégek úgy próbálták meg elmaszatolni a kedvezmény való mértékének meghatározhatóságát, hogy egyes esetekben több különböző eredeti, korábbi árat jelenítenek meg egyszerre.
A versenyfelügyeleti eljárások megindítása nem jelenti annak kimondását, hogy a vállalkozások a jogsértéseket elkövették. A tények tisztázására és a feltételezett jogsértések bizonyítására irányulnak az eljárások, amelyek lefolytatására három hónap biztosított, az időtartam indokolt esetben két alkalommal, egyenként legfeljebb két hónappal meghosszabbítható - ismertette a GVH.
Olvass tovább...
Tavaly május 28-tól Magyarországon is szigorúbb rendelkezések léptek életbe a tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatok törvényi szabályozásában. Az árfeltüntetést tekintve a kereskedőknek egyértelműen világossá kell tenni a fogyasztó számára, hogy mi volt az akciót megelőző legalább 30 napban alkalmazott legalacsonyabb ár és ehhez képest mekkora a kedvezményes ár.
Akkor beszélünk manipulatív gyakorlatról, ha például több ár jelenik meg egyszerre. Ez a vásárlók figyelmét zavarhatják, és befolyásolhatják döntéseiket.
Az online webshopoknak nem szabad manipulálni a vevőket, és tilos ezt tenniük számos etikai és jogi ok miatt. A manipuláció a vásárlók befolyásolása és irányítása olyan módon, amely torzítja a valóságot és megzavarja a döntéshozatali folyamatot. Az online kereskedelmi vállalkozások hosszú távú sikeréhez fenntartható és etikus üzleti modellre van szükség. A manipuláció hosszú távon nem fenntartható, és nem hagy jó emlékeket a vásárlókban.