A Lidl elárulta, hány magyar termék van az áruházaik polcain
Olvass tovább...
Facebookon csak úgy záporoznak a vásárlói kritikák a drága vaj és az elszálló árak miatt, szóval lehet, hogy jó az a bizonyos szomszéd, de korántsem olcsó. Legalábbis a követőik/vásárlóik szerint.
Sokan nem is tudják, hogy a Coop bizony már a rendszerváltás előtt is velünk volt. Egészen pontosan egykor még AFÉSZ néven futott, és bizony a minőség és a kizárólagosság miatt nem éppen tetszetős magyarázatot adtak a rövidítés jelentésére az emberek. A 90-es évek közepétől azonban a Coop szép terjeszkedésbe kezdett, az ország szinte összes településére eljutott. A mai napig százszázalékos magyar tulajdonban lévő cég több, mint háromezer kisebb vagy nagyobb boltot üzemeltet, szerte a tizenkilenc vármegyében.
Olvass tovább...
Mára már jelentősen visszaeshettek a Coop üzletek bevételei, köszönhetően a nyugat-európai áruházláncok és nagyáruházak megérkezésének, tömeges térnyerésének. És bizony hiába kínál szinte csak hazai gyártású termékeket a Coop, így még nehezebben tud versenyre kelni a riválisokkal. A szédítő akciók és a külföldi szemlélet bizony nem segít sokat az üzletek áru-, és árpolitikájának megítélésén.
Elég csak szétnézni a Coop hivatalos Facebook-oldalán, ahol bizony jócskán találunk negatív kritikákat. A vásárlókat igencsak nehezen érinti a kenyérre kenhető termékek hatalmas, országos drágulása. Ez egyébként is aktuális téma, lévén alig pár hete robbant ki a német nehézsúlyú versenyző, vagyis az Aldi és a Lidl közötti nagy "vajháború".
Olvass tovább...
„Kedves Coop, most már igazán felháborító, ami a boltjukban történik! A teavaj, a magyar teavaj 1000 Ft! A pici kiszerelés! Ugyanez máshol 549?!„
- szólott az egyik, tematikus és dörgedelmes kritika.
Mások viszont a pékáruk árfekvésével is elégedetlenek, nemhogy még kenjenek is rá egy borsos áru margarint:
„A legjobb az akciós kalácsuk volt, aminek a kiló ára 3996 ft!”
- szállt bele egy férfi a szitokáradatba.
Egy idősebb asszony viszont a jelek szerint meghozott egy bölcs döntést a jövőjével kapcsolatban:
„Az ország legdrágább üzletlánca! A lábam nem teszem be soha.”
Érdekesség, hogy a Coop említett közösségi médiás felülete roppant gazdátlannak tűnik, azt durván ellepik a kéretlen tartalomról árulkodó spam-kommentek.