Döbbenet: temetőre épült rá egy magyar lakótelep, szellemeket és paranormális jelenségeket láttak az ott lakó emberek
Olvass tovább...
A Meszes-hegy oldalában figyeltek fel a kutatók a barlangra.
Az MTI nyomán az Időkép számolt be róla, hogy Mátraverebély-Szentkúton a Novohrad-Nógrád Geopark geológusai egy eddig ismeretlen barlangot fedeztek fel. Az üreg egy legalább 100 éve elhagyott kőbánya falából nyílt.
A barlangra a híres magyarországi kegyhelytől, Mátraverebély-Szentkúttól fél kilométerre az erdő mélyén, a Meszes-hegy lábánál bukkantak. A szakértők elmondása szerint az üreg 9 méter hosszú és körülbelül 2 méter magas.
Olvass tovább...
A kőbánya alatt korábban egy patak folyt, amelybe a Cserhát és a Mátra hegyeit is kialakító vulkán andezitlávája folyt. Az andezitet a felszabaduló gőz fújta fel, így pedig egy hólyagüreg alakult ki.
A barlang nem szerepel a szakirodalomban sem, a szakemberek kezdeményezik a Bükki Nemzeti Parknál a nyilvántartásba vételét.
A Magyar Kurír azt írja, hogy az 1900-as évek elején nyithatták ki ezt a bányát a bányászok, így nincs esély, hogy az üregben régészeti leleteket találjanak.
A nemzeti kegyhely mellett amúgy rengeteg remetebarlangot találunk, amelyet a 13. szaázadban vájhattak a puha homokkőbe. Ez Magyarország legnagyobb remetebarlang-együttese.
Olvass tovább...