Egy hal, amelynek olyan feje van, mint egy földönkívüli csészealj pilótafülkéje – videó
Olvass tovább...
A törikönyvben vagy a bioszkönyvben láttad már? Esetleg mindkét helyen?
A portugál gálya egy különleges tengeri élőlény a csalánozók családjából, ezt kevesen tudják, de kevesen tudják azt is, hogy ők rendelkeznek a legerősebb toxikus csalánméreggel, így nem meglepő, hogy az újságokban általában olyan felütéssel találkozhatunk velünk,
hogy embereket csíptek meg a tengerparton. Sőt, embertömegeket.
Olvass tovább...
Tavaly januárban például Ausztrália keleti partjainál annyira elszaporodtak a cspős élőlények, hogy a strandokat be kellett zárni, mivel bármikor megkezdődhetett volna a portugál gályák nagy „támadása”, merthogy az újságok már ilyen szalagcímekkel hozták a tömeges megjelenésüket. A szigorú intézkedéseket azután hozták, hogy egy hét alatt 13 ezer csípésről érkezett bejelentés a hatóságokhoz – írta korábban a 444.
Csípésük ugyan nem halálos, de a legyengült szervezet számára veszélyes lehet.
A portugál gálya amúgy azért is különleges, mivel négyfajta biológiai egyedből áll, amelyek össze vannak tapadva, és mindegyiknek külön fiziológiai fukciója van. Általában az áramlatokkal együtt sodródnak, és képesek befogni a szeleket is. De képesek lemerülni a víz alá is. A kékes-lilás színűk pedig az UV-sugárzástól védi őket.
Olvass tovább...
(via Dieworld.hu)