Kiotó – egykor a birodalom fővárosa, a császárok otthona. Ma a csodás parkok, csendes templomok, gyönyörű kertek és színes szentélyek ősi városa. Még a világháború is megkímélte.
A leghíresebb japán kosztümös filmek, mint például Az utolsó szamuráj, az Egy gésa emlékiratai, vagy A vihar kapujában című alkotások – egytől egyig Kiotóban játszódnak, s ez nem véletlen.
Japán legismertebb tradicionális társadalmi csoportjai, melyek az ország egzotikumának is számítanak, a gésák, a szamurájok, a yakuzák így vagy úgy, de kötődnek az egykori fővároshoz. Nem véletlen, hogy itt találjuk Japán legjelentősebb gésanegyedeit.
Kiotó óvárosa UNESCO Világörökségi védelmet élvez. A kiotói császári palotát nemrég nyitották meg a látogatók előtt.
Egyszerű, sajnos már nem eredeti (1855-ben építették újjá), de esztétikailag elegáns építmény. Ma is a császári trón helye, itt iktatták be Hirohito császárt is.
Kiotó egyik leghíresebb nevezetessége a zen buddhizmus egyik ágához, a rinzai szekta sókokudzsi ágához tartozó Kinkaku-ji, vagyis az Aranypavilon templom, mely a többi között az ősi Kiotó történelmi műemlékeinek egyike. Egy csoda.
Szintén az UNESCO Világöröksége által védett épületkomplexum a híres Nijo kastély is, mely egy, a XVII. században, Tokugawa Ieyasu sógun által építtetett, palotákból, egyéb épületekből, vizes árkokból és kertekből álló védelmi rendszer.
Ezeket mindenképpen látni kell a városban. Csak utána jöhet a többi
– írta Jurák Zsolt.
Kollégánk Kiotó gésanegyedében tett látogatásáról
ebben a cikkben írtunk.
A Sanjusangen-do Japán leghosszabb, 125 méteres, fából készült épület és templom együttese.
33 Térköz Csarnoka 1001 embermagasságú Kannon istennő szobrot rejt – sajnos fényképezni nem lehet. Ki kell emelni, hogy emellett csodálatos a parkja is.
Ezt követően a legszebb Shinto templom következett, majd a kiotói vasútállomás és irány Nagoja
– tette hozzá kollégánk.
Jurák Zsolt utazási tanácsadó 1980 óta a világ 112 országában járt, szinte mindenhol többször is, több mint 2 millió kilométert utazott, 11 hajóstársaság 46 útján volt, így több, mint egy évet töltött luxushajókon, 500 ezernél is több fénykép van a gyűjteményében, ami az utazásai során készült. Három éve megalapította a World Travel Mastert. Élménybeszámolóival, írásaival rendszeresen jelentkezik oldalunkon.(Promotions Media)