Nyüzsögnek a bűnözők a Balatonnál – ez a legveszélyesebb hely, ahol lecsapnak a haramiák
Olvass tovább...
Gyakorlatilag akkor is az életünkkel játszunk, ha túl sok vizet fogyasztunk a kánikulában.
Most azok örülhetnek a legjobban, akik kivették a szabadságukat, és valamelyik strandon lógatják a lábukat a munka helyett. A szakértők mindig felhívják a figyelmet, hogy igyunk elegendő folyadékot, és elképesztő, de ezt a határt túllépve akár bele is halhatunk.
Egy majdnem végzetes eset miatt most újból középpontba került ez a téma. A New York Post számolt be róla, hogy egy dél-karolinai fiút kórházba kellett szállítani, amiért egy óra alatt hat üveg vizet ivott meg hirtelen.
Olvass tovább...
A 10 éves Ray Jordan pontosan ugyanazokat a tüneteket produkálta, amik ilyenkor előjöhetnek. A motoros funkciói leálltak, és gyakorlatilag már a végtagjait sem tudta mozgatni. Az orvosok rögtön kimondták, hogy ez bizony vízmérgezés.
A vízmérgezés akkor fordul elő, amikor valaki nagyon rövid idő alatt rengeteg folyadékot iszik meg. Ilyenkor a vesék nem tudják kiválasztani a felesleges vizet, és a vérben lévő nátriumszint csökken. Ha a nátriumszint 135 mmol/l alá esik, akkor hiponatrémia alakul ki. Ha a nátriumszint túl alacsony, akkor a folyadék beáramlik a sejtekbe, és megduzzasztja őket.
Olvass tovább...
Súlyos esetekben a vízmérgezés görcsöket, agykárosodást, kómát vagy halált okozhat. Hála égnek a 10 éves Rayt az orvosok kezelni tudták: nyolc órát töltöttek azzal, hogy nátriumot és káliumot adjanak neki. Végül a kisfiú felébredt, és a lap szerint nincsen maradandó károsodása.
A vízfogyasztás mennyiségét több tényező befolyásolja, például az életkor, a testtömeg, az aktivitás szintje és a környezeti hőmérséklet. Általános szabályként azonban azt mondhatjuk, hogy egy egészséges felnőttnek naponta nagyjából 2-3 liter vizet kell innia. Ne feledjük, hogy a mostani kánikulában 1-2 literrel több folyadékot kell fogyasztanunk a kiszáradás megelőzése érdekében.