Menthetetlen pszichopatának minősítették a sakktáblagyilkost, üvegkalitkában hallgatta végig az 1 órán át felolvasott ítéletet
Olvass tovább...
1723 -ban Nagy -Britanniában egy véres kódex néven ismert rendszert hoztak létre, amely több mint 200 bűncselekmény miatt halálbüntetést szabott ki – amelyek közül sok meglepően triviális volt.
A véres kódex, azaz angol jogrendszer a 17. század végétől a 19. század elejéig létezett. Azért volt véres, mivel hatalmas számú bűncselekményt büntetett halállal.
1688-ban 50 különböző bűncselekményért rendelt el a jogrendszer halálbüntetést, azonban 1815-re a halálbüntetéssel sújtott bűncselekménye száma ekkor már 215 volt.
Az alábbi bűncselekményeket sújtották halálbüntetéssel a véres kódex törvényhozói:
Volt egy olyan elmélet a súlyos büntetés enyhe bűncselekményekért történő kiszabása mögött, hogy hátha elrettentő hatása lesz az emberekre. Úgy gondolták a törvénykezők, hogy az emberek nem fognak elkövetni bűncselekményeket, ha tudják, hogy halálra ítélik őket érte.
Olvass tovább...
Az elrettentést az is tetőzte, hogy gyakran tartottak nyilvános kivégzéseket a főtéren, ezzel is szemléltetve, hogy a bűnt megtorlás követi, abból is a legszigorúbb és, jobb, ha az emberek tartózkodnak a bűnelkövetéstől.
Egyes bűnöző kivételes esetekben megmenekülhettek a halálbüntetés elől abban az esetben, ha beálltak a Brit hadseregbe.