promotions.hu
Keresés
Menü megnyitás
Elég volt: a britek kiakadtak a lusta, élősködő királyi családra – igazuk van?

Elég volt: a britek kiakadtak a lusta, élősködő királyi családra – igazuk van?

Borítókép:  Profimedia
Élet
Kategória fejléc
Promotions

Károly herceg óránként 16,5 millió forintos fizetésért integet a népnek.

Valami megváltozni látszik a világban, már a brit királyi család sem járhat körül úgy a „birodalmában”, hogy közben ne kapna néhány kijózanító pofont. A közelmúltban karibi látogatáson részt vett Vilmos hercegnek és Katalin hercegnének például a jamaicaiak vetették a szemükre, hogy felelősek a hajdani rabszolgatartó rendszerért, és jólétüket az ő őseik kizsákmányolásának köszönhetik.

Pár napja a Mirror című brit lap véleményírója, Liam Gilliver is alaposan odasózott a királyi családnak, és aligha csak a maga, hanem olvasók sokaságának a véleményét tolmácsolva. Ha erre az udvar nem figyel, akkor a jövőben alighanem komoly következményekkel kell szembenéznie.

„A szorgalmasan dolgozó királyi család mítosza csak ködösítés, kizárólag azon fáradoznak, hogyan biztosítsák be magukat”

– áll a véleménycikk címében a kemény állítás, és a szerző ezt pontos számadatokkal igyekszik alátámasztani. Károly herceg például 38 ezer fontot (vagyis 16,5 millió forintot) keres óránként azzal, hogy a fotósoknak pózol, és kezet ráz az emberekkel.

A walesi herceg ráadásul csúcstartónak számít a famíliában, hiszen 2019 óta 521 eseményen vett részt, ez viszont csak évi 74,5 munkanapot jelent összesen, szemben az átlagemberrel, aki 240 napot gürcöl végig minden esztendőben. Károly éves jövedelme meghaladja a 20 millió fontot (8,7 milliárd forintot), ami valóban méltánytalannak tűnik. A többiek még ennyit sem fáradoznak a pénzért – de miért csak most figyeltek fel erre a britek?

„El kell szakadnunk attól a gondolattól, hogy a királyi család tagjai szorgalmasan dolgoznak. Mindez sértő a tanárokra, az egészségügyi dolgozókra, a minimálbérből tengődőkre nézve”

– vágott oda sokadszorra is Liam Gilliver, kimondva azt, amit a szigetországon kívül (és talán ott is) egyre többen hangoztatnak. Ez az írás is előrevetíti, hogy II. Erzsébet halála után alighanem alapvető változás fog bekövetkezni az állam és az udvar viszonyában.