Paris Hilton gyereket szeretne, és ebben Kim Kardashian segít neki
Olvass tovább...
Nem szégyelli, amit csinál, ráadásul donorként 70 dolcsi üti a markát minden akció után.
A Sperminator név aligha szorul magyarázatra, vagy talán mégis, hiszen annyi minden képzelhető mögé. Egy Ari Nagel nevű New York-i főiskolai professzort illetnek ezzel a nem feltétlenül hízelgő becenévvel, aki nem szégyellte bevallani, hogy spermadonorként régóta igyekszik segítő kezet nyújtani a gyermektelen pároknak.
Olvass tovább...
A 44 éves, jól szituált, és valóban önzetlennek tűnő férfinak eddig 77 utóda született, és jelenleg több bébi is úton van, nem tűnik tehát lehetetlen célnak a bűvös 100-as határ átlépése.
„Nem én vagyok a fontos, hanem azok a nők, akik nagyon szerettek volna családot”
– emelte ki az egyik interjújában. A spermáját egyébként nemcsak amerikaiaknak juttatják el, hanem szerte a világban kapnak belőle a mesterséges megtermékenyítésre vállalkozó nők. Egy brit újságírónak ugyanakkor azt is elárulta, hogy
körülbelül egy tucat gyermeke a hagyományos utat követve született.
Olvass tovább...
Az elképesztő számok nem jelentenek világrekordot, ugyanis egy holland férfi spermadonorként már 200 csöppség büszke apukájának mondhatja magát. Egy Simon Watson néven emlegetett férfi pedig a BBC-nek 800 utódjáról beszélt, de ezt érdemes fenntartásokkal fogadni.
Spermadonorrá válni egyébként nem is egyszerű feladat, általában a jelentkezők 5 százaléka alkalmas rá. Az ideális életkort 18–35 év közé lövik be, és ha a pályázó minden vizsgálaton sikeresen átment, akkor már csak a spermáját kell orvosi tesztnek alávetni.
Olvass tovább...
Amennyiben megfelelő „alapanyagról” van szó, a donor a lovak közé csaphat, hiszen hetente legalább egy mintát várnak el tőle,
sőt ideális esetben 6–10 adagot havonta.
Mindez lemondással is jár, hiszen 2-3 napig nem szabad előtte közösülnie, hogy a minta valóban értékes legyen. Mintát otthonról nem lehet hozni, csak a kórházban produkáltat fogadják el, és ehhez egy privát helyiségben biztosítanak a donor számára nyugodt körülményeket. A leadott spermát folyékony nitrogén segítségével tartósítják. Egy-egy mintáért az USA-ban 70 dollárt fizetnek.