A koronavírus-járvány új dimenzióba helyezte a hűtlenséget
Olvass tovább...
A szakértők szerint a pandémiával összefüggő stressz, szorongás, depresszió és a mozgásszegény életmód növelte a merevedési zavar kockázatát a férfiaknál.
A koronavírus-járvány miatt kényszerűségből kialakult „kanapé-életmód” nemcsak a derekunknak és a hátunknak árthat, hanem a szexuális életünkre is komoly hatással lehet.
Mivel az erekciós diszfunkció szorosan kapcsolódik a mozgásszegény életmódhoz, nem csoda, hogy a szexuális egészségügyi szakértők és az urológusok azonnal vizsgálni kezdték a pandémia miatt kevésbé aktív életmódot folytató férfiak szexuális teljesítőképességét.
Az eredmény máris drasztikus növekedést mutat: egyre több férfi fordul erekciós problémákkal orvoshoz.
Olvass tovább...
„Azt tapasztalom, hogy egyre több fiatal férfi küzd merevedési zavarral a stressz miatt. A járvány miatt egy hihetetlenül stresszes helyzetbe kényszerültünk mindannyian, ami befolyásolja a szexuális teljesítőképességünket”
– mondta el Dr. Aaron Spitz kaliforniai urológus.
Forrás: PixaBay
Hogyan járul hozzá a stressz az erekciós problémákhoz?
Egyrészről minél kevésbé aktív életet él valaki, annál valószínűbb, hogy hízik és szívproblémái alakulnak ki; a szívünkkel és a testsúlyunkkal kapcsolatos állapotunk pedig hatással lehet a vérnyomásunkra.
„A magas vérnyomás és magas koleszterinszint károsíthatja az ereket, beleértve azokat is, melyek a péniszbe viszik a vért, így okozva merevedési zavart.”
– olvasható a webbeteg.hu oldalán.
Olvass tovább...
Másrészről a stressz hatására szervezetünk adrenalint szabadít fel, amely az erek összehúzódásával „elzárja a vért” az olyan kevésbé fontos testrészektől, mint a pénisz, a fül és az ujjak.
Ennek oka, hogy így több vér áramolhat a szívbe, a tüdőbe és az agyba. Ezek azok a szervek, amelyek felelősek azért, hogy életben tartsák az embereket a fizikailag veszélyes körülmények között.
Ennélfogva ha sikerül csökkenteni a stresszt az életünkben, a szexuális életünk is nagy lendületet vehet.